S. Cichanouskaja EP atstovams: mes jau nesame mažuma, dabar mes – dauguma

Nuotrauka Светлана Тихановская/ facebook.com

Buvusi opozicijos kandidatė Baltarusijos prezidento rinkimuose Sviatlana Cichanouskaja sako, kad laisvų rinkimų Baltarusijoje reikalaujantys protestuotojai nebėra opozicija, tai – dauguma, o šalyje vyksta taiki demokratinė revoliucija. 

„Baltarusija pabudo. Mes jau nesame opozicija – dabar mes esame dauguma, vyksta taiki revoliucija“, – Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto nariams antradienį sakė Baltarusijos nacionalinė lyderė. 

„Ši revoliucija nėra geopolitinė, tai nei prorusiška, nei antirusiška revoliucija, tai nėra ir antieuropietiška ar proeuropietiška revoliucija, tai – demokratinė revoliucija“, – pridūrė ji.

Šiuo metu Vilniuje esanti S. Cichanouskaja pakartojo, kad baltarusiai reikalauja laisvų rinkimų.

„Baltarusių reikalavimas paprastas – laisvi ir sąžiningi rinkimai. Tai – gatvėje protestuojančių žmonių reikalavimas“, – teigė S. Cichanouskaja.

Ji taip pat dar kartą pakartojo prašymą gerbti baltarusių laisvę apsispręsti.

„Prašau visų pasaulio šalių gerbti fundamentalią tautos teisę apsispręsti. Prašau visų pasaulio šalių gerbti Baltarusijos suverenitetą. Prašau visų pasaulio šalių gerbti Baltarusijos teritorinį vientisumą“, – kalbėjo buvusi kandidatė Baltarusijos prezidento rinkimuose.

S. Cichanouskaja į Lietuvą atvyko po to, kai paskelbė nepripažįstanti autoritarinio lyderio Aliaksandro Lukašenkos pergalės per rugpjūčio 9 dienos prezidento rinkimus.

Pastarąsias dvi savaites Baltarusijoje vyksta didžiulės demonstracijos prieš rinkimų rezultatų klastojimą ir valdžios smurtą.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.