S. Gentvilas atsisako planų įvesti automobilių taršos mokestį

Фото BFL/Паулюса Пяляцкиса

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas galutinai atsisako planų įvesti automobilių taršos mokestį. Tai, pasak politiko, dabar yra susisiekimo ministro galvos skausmas, rašo naujienų portalas delfi.lt.

„Mokestis reiškia pinigus, o pinigų Aplinkos ministerijai nereikia. (…) Neteiksime automobilių taršos mokesčio. Buvo bandymas, jis buvo atmestas. Mes taršos problemas spręsime, bet kitomis priemonėmis“, – portalui sakė ministras.

Jis teigė, kad pasiūlymą dėl tokio mokesčio galėtų teikti Susisiekimo arba Finansų ministerijos.

„Aš pabandžiau, jokia paslaptis. Jeigu sieki rezultato, nebūtinai tai yra per mokesčius. Mes turime kitų reguliacinių priemonių: griežtinti standartus, žiūrėti į tuos, kurie neprižiūri savo automobilio, į tai mes susikoncentruojam“, – sakė S. Gentvilas.

Seimas šiemet sausį atmetė įstatymą, kuriuo siūlyta atsisakyti automobilių registracijos mokesčio ir palikti tik kasmet mokamą taršos mokestį. 

Aplinkos ministerija siūlė mokestį rinkti nuo 2023 metų, bet pereinamuoju laikotarpiu jis būtų perpus mažesnis, o visa apimtimi pradėtų galioti 2025 metais.  

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *