S. Kairys kitą savaitę tikisi ekspertų siūlymo dėl Lietuvos rusų dramos teatro pavadinimo

Фото Lietuvos Rusų Dramos Teatras/ facebook.com

Kultūros ministras Simonas Kairys jau kitą savaitę tikisi sulaukti ekspertų siūlymo dėl Lietuvos rusų dramos teatro pavadinimo keitimo.

„Baigiasi vasara, turėsime progą surinkti didžiąją darbo grupę, sudarytą iš Kultūros ir meno patariamosios tarybos, tiek dar kvietėmės ekspertus iš šono, dirbo ir mažesnė ekspertų darbo grupė, kvietėme aktyviai dalyvauti patį Lietuvos rusų dramos teatrą“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministras.

„Jau kitą savaitę turėsime išplėstinės darbo grupės susitikimą, po to susitikimo aš jau tikrai galėsiu paskelbti, priimti sprendimą dėl pavadinimo keitimo“, – teigė jis.

S. Kairys akcentavo, kad „ministras negali priimti sprendimų vienas ir kaitalioti pavadinimų“, todėl bus paisoma ekspertų nuomonės. Tačiau, pasak jo, dabartiniai teatro nuostatai ir dokumentuose esanti „veiklos linija jau dabar yra arba turėtų būti platesnė, nei pavadinimas“.

„Ten kalbama apie tautinių bendrijų, tautinių mažumų teatro tradicijos sklaidos užtikrinimą. Tai yra faktas, kuris yra parašytas, tad mums ta situacija leidžia drąsiau priimti sprendimus“, – tvirtino ministras.

Raginimai atsisakyti dabartinio Lietuvos rusų dramos teatro pavadinimo kultūros bendruomenėje kilo po vasarį Rusijos pradėto karo Ukrainoje. 

Anksčiau ministras teigė, kad su ekspertais svarstomi keli galimo naujo įstaigos pavadinimo variantai, o jo asmenine nuomone, tautų, tautinių bendrijų ar tautinių mažumų teatro pavadinimai nebūtinai būtų tinkamiausi, turint omenyje galimus komplikuotus vertimus į užsienio kalbas.

Lietuvos rusų dramos teatro vadovė Olga Polevikova pabrėžia, kad įstaiga visomis išgalėmis susitelkusi į pagalbą Ukrainai, nuo karo pabėgusiems gyventojams, jiems suteikiama galimybė nemokamai lankytis spektakliuose, teatro užsiėmimuose. Be to, teatre dirbo ir Ukrainos kūrėjai, čia pavasarį vyko festivalis  „Mes – Ukraina’22“, skirtas šalies dramaturgijos sceniniams pastatymams, skaitymams.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *