S. Skvernelis: atlaisvinus judėjimą reikėtų unifikuotos programėlės visai Europos Sąjungai

Nuotrauka www.pixabay.com

Slūgstant koronaviruso bangai ir laisvinant judėjimą tarp valstybių, Europos Sąjungoje reikėtų vienos mobiliosios programėlės žmonių judėjimui stebėti, sako premjeras Saulius Skvernelis.

„Aš norėčiau, kad būtų ne programėlės, bet būtų programėlė, tai yra unifikuota, adaptuota visai Europos Sąjungai. Ir tai būtų, aišku, savanoriškas principas, leidžiantis lengviau keliauti ir judėti“, – per spaudos konferenciją trečiadienį sakė S. Skvernelis.

„Kas nenori dėtis tokios programos, turėtų tam tikrus suvaržymus ir apribojimus. Kas tą nori padaryti, būtų tikrai palengvinimas. Ir  manau, tikrai palengvintų, kalbant apie galimų užsikrėtusių žmonių arba epidemiologinį tyrimą, kalbant apie atskiras teritorijas“, – sakė jis.

Vyriausybė trečiadienį pratęsė karantiną iki gegužės pabaigos, tačiau atlaisvino judėjimo tarp valstybių sąlygas: nuo pirmadienio, gegužės 11 dienos, į Lietuvą be saviizoliacijos galės atvykti Lenkijos piliečiai, bet apibrėžtas jų judėjimo tikslas – darbas, verslas ar mokslas.

Nuo gegužės 15 dienos atlaisvinamas susisiekimas atvykstantiems iš Latvijos ir Estijos. Judėjimas tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų vyks laisvai, atvykus nebus reikalaujama izoliacijos.

Programėles koronavirusui stebėti naudoja Jungtinė Karalystė ir Italija.

Lietuvoje veikia programėlė „Karantinas“, skirta stebėti privalomoje saviizoliacijoje esantiems žmonėms bei padedanti gyventojams sekti savo sveikatos būklę ir naujausią informaciją.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *