S. Skvernelis: dėl koronaviruso bus tikrinami visi, galintys paralyžiuoti Vyriausybę

Nuotrauka lrp.lt/Robertas Dačkus

Dėl koronaviruso tikrinamas kiekvienas asmuo, kurio liga gali sukelti pavojų Vyriausybės darbui ir jį paralyžiuoti, sako premjeras Saulius Skvernelis.

Taip jis reagavo į klausimą, kaip vertina situaciją, kai dėl koronaviruso išimties tvarka buvo patikrintas jo patarėjas Giedrius Surplys, nors paskambinęs karštąja linija 1808 leidimo tirtis negavo.

„Taisyklė galiojo, galioja ir galios ateityje: kiekvienas asmuo, kuris gali sukelti riziką Vyriausybės darbui, t.y. jei dėl to asmens galėtų iškristi Vyriausybė, atskiras ministras ar keli ministrai, jie bus tikrinami. Nes tokios „prabangos“ mes negalime leisti. Jūs puikiai suprantate, kad Vyriausybei tapus neveiksnia, arba atsidūrus saviizoliacijoje, arba susirgus Vyriausybės daugumai, valstybės gyvenimas būtų paralyžiuotas“, – spaudos konferencijoje sakė S. Skvernelis.

Jis pabrėžė, kad Vyriausybės „niekas negali pakeisti, nebent kita Vyriausybė“, o ministrą gali pavaduoti tik kitas ministras.

„Dėl to visos rizikos yra vertinamos: nuo apsaugos darbuotojo iki ministro pirmininko, jei jis patenka į rizikas, kai galima pasidalinti užkratu arba sukelti Vyriausybės krizę. Jie visi bus tikrinami“, – pridūrė jis.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga praėjusią savaitę rekomendavo šalies vadovams prevenciškai kas savaitę tikrintis dėl koronaviruso, prieš tai tyrimai dėl infekcijos atlikti Ministrų kabinetui. Tyrimą dar iki šios rekomendacijos yra atlikęs ir pats Ministras pirmininkas.

G. Surplys antradienį sakė, kad buvo tirtas dėl koronaviruso Vyriausybėje, nors simptomų neturėjo, o skambinęs karštąja linija 1808 leidimo tirtis negavo. Jis taip pat teigė neprisimenantis, kada tiksliai buvo atliktas tyrimas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *