S. Skvernelis: karantiną galima pabaigti, bet tada greičiausiai vėl turėtume protrūkį

Фото BFL/Паулюса Пяляцкаса

Premjeras Saulius Skvernelis sako, jog karantiną galima pabaigti nors ir šiandien, tačiau grąžinus gyvenimą į įprastas vėžes, greičiausiai, lauktų naujas koronaviruso protrūkis.

„Taip, mes tą galime padaryti, šiandien pat nutraukti karantiną, tai reiškia, kad grįžtame į kovo 14-15 dienos padėtį, tai reiškia, kad mes nesilaikome socialinio atstumo, nesisaugome, nedėvime kaukių“, – Žinių radijuje ketvirtadienį sakė premjeras.

„Rekomendacijos visos yra labai gerai, bet vėl gi – tai yra masiniai renginiai, kelionės, atvykimas iš užsienio neribojamas. Tai turėtume vėl tą patį, matyt, protrūkį, tiktai klausimas būtų, kaip jis smogtų mums: lengviau, sunkiau“, – kalbėjo jis.

S. Skvernelis sako pasigedęs opozicijos solidarumo siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą – ypač pirmosiomis savaitėmis, kai reikėjo priimti sunkius sprendimus.

„Iš tiesų paskelbus karantiną, kada mes susidūrėme pirmą kartą su tokia situacija naujųjų laikų istorijoje, kur iš tiesų reikėjo priiminėti sprendimus, tie sprendimai buvo labai sunkūs. Jeigu čia kažkam atrodo, kad mes lengva ranka įvedėme vieną ar kitą priemonę“, – sakė jis.

„Aš tikėjausi sulaukti iš tos pačios opozicijos lyderių tiesiog ateiti, sakyti – Sauliau, premjere, pamirškime tuos mūsų politikavimus visus, rinkimai dar toli, kuo mes tikrai galima padėti – susitelkti visi kartu, bent porą mėnesių parodykime. Deja, to nebuvo. Vienas reikalavo nepaprastosios padėties įvedimo, blaškėsi, kiti apskritai tylėjo, paskui pradėjo kvestionuoti, torpeduoti…“ – kalbėjo premjeras.

Vyriausybei šią savaitę nusprendus karantiną tęsti toliau, dėl to valdančiuosius kritikavo opozicinės partijos. Liberalai pasiūlė įstatymu įpareigoti Vyriausybę dėl karantino patvirtinimo kreiptis į Seimą, o socialdemokratai ragino karantiną baigti.

Kritikai teigia, jog pagrindo karantinui nebeliko, o valdantieji jį naudoja kaip politinę priemonę.

Vyriausybė trečiadienį dėl koronaviruso šalyje įvestą karantiną pratęsė imtinai iki birželio 16 dienos, tačiau numatė daugiau atlaisvinimų renginiams, verslui bei atvykimui iš užsienio.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.