S.Skvernelis: koronaviruso paveiktoms įmonėms yra prievolių atidėjimo galimybė

Фото BFL/Паулюс Пяляцкис

Daliai verslo skaičiuojant nuostolius dėl koronaviruso, premjeras Saulius Svernelis sako, kad yra mokesčių atidėjimo galimybė, tačiau kiekviena įmonė bus vertinama individualiai. Jis taip pat pabrėžė, kad valstybė nesiruošia verslui teikti subsidijų.

„Galime pasakyti, jeigu kas nors galvoja, kad valstybė pradės subsidijas dalinti arba remti, pakeisti vartotojus ir valstybė taps vartotoju, taip tikrai nebus, bet su atskirom šakom vyksta pokalbiai, (…) identifikuojamos rizikos ir yra svarstoma, kaip palengvinti naštą“, – interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė premjeras. 

„Jeigu atsirastų nedarbo problema, mes irgi tam esame pasiruošę, jei atsirastų problemos įmonėms su prievolių vykdymų, tai galiu pabrėžti labai atsakingai, kad Valstybinė mokesčių inspekcija į kiekviena faktą žiūrės individualiai, su visomis įmanomomis teisinėmis priemonėmis – prievolių atidėjimas, grafiko išdėstymas, tikrai nebus taip, kad šitoj situacijoj įmonės, kurios dėl koronaviruso susiduria su ekonomikos sunkumais, patirtų sankcijas, nepatogumus ar persekiojimą“, – pridūrė jis.  

Premjeras taip pat užsiminė, kad Vyriausybė turi planus, kaip, atsiradus poreikiui, reikėtų skatinti šalies ekonomiką, vidinį vartojimą, bet detaliau jų neįvardijo.

„Kol kas nėra apie ką ir kalbėti, šalies ekonomika tvirta, finansai taip pat pakankamai labai gerai suvaldomi“, – sakė S. Skvernelis. 

Jis pabrėžė, kad kalbėti apie ekonominę krizę nėra jokio pagrindo, o Lietuva esą yra pasiruošusi visiems iššūkiams. 

Pasak S. Skvernelio, ketvirtadienį Vyriausybėje planuojamas posėdis, kuriame ketinama sugriežtinti kai kurias prevencijos priemones.

Visame pasaulyje registruota 126,3 tūkst. koronaviruso atvejų, 4,6 tūkst. žmonių mirė, daugiau kaip 68,2 tūkst. – pasveiko.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.