S. Skvernelis: Lenkija kartoja remianti Lietuvą dėl Astravo elektros boikoto

Фото Saulius Skvernelis/ twitter.com

Lenkija pakartojo remianti Lietuvos sprendimą nepirkti Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE) elektros bei šalies poziciją pasirašyti deklaraciją tarp trijų Baltijos valstybių, pareiškė premjeras Saulius Skvernelis.

S. Skvernelis teigia tokią paramą dar kartą išgirdęs penktadienį pokalbyje su Lenkijos premjeru Mateuszu Morawieckiiu (Mateušu Moraveckiu).

„M. Morawieckis aiškiai patvirtino Lenkijos paramą Lietuvos pozicijai dėl neatidėliotino sinchronizacijos projekto įgyvendinimo ir elektros nepirkimo iš nesaugios Astravo AE. Lenkija suinteresuota, kad nesaugiose trečių šalių elektrinėse pagaminta elektra nepatektų į rinką, todėl jie remia mūsų poziciją dėl politinės deklaracijos tarp Baltijos valstybių pasirašymo“, – feisbuko paskyroje teigia S. Skvernelis. 

Lietuva siekia įtikinti Estiją ir Latviją taip pat boikotuoti Astravo elektrą – abi šalys palaiko Lietuvos siekį, bet pačios, ypač Latvija, nenori prisiimti įsipareigojimo nepirkti baltarusiškos elektros po to, kai pradės veikti Astravo AE.  

Vyriausybė praėjusį trečiadienį nepriėmė sprendimo dėl trijų Baltijos šalių susitarimo prekiaujant elektra su Baltarusija ir kitomis trečiosiomis šalimis. Tikimasi, kad į derybas aktyviai įsitrauks Europos Komisija. 

Opozicijos politikai bei kai kurie ekspertai sako, kad reikia siekti ambicingesnio trišalio susitarimo, pagal kurį visos trys šalys solidariai nepirktų elektros iš Baltarusijos. Tačiau tam priešinasi Latvija. 

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad bendro sutarimo su Estija ir Latvija nebuvimas nėra naudingas Lietuvai.

Lietuva yra didžiausia Baltarusijoje statomos elektrinės kritikė ir yra pasiryžusi boikotuoti jos elektros patekimą į rinką. Minskas neigia Vilniaus kritiką dėl jėgainės nesaugumo. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.