S.Skvernelis: Lietuva pasirengusi pasiūlyti humanitarinę pagalbą Kinijai

Фото BFL/Вигинтаса Скарайтиса

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Lietuva yra pasirengusi pasiūlyti humanitarinę pagalbą Kinijai ir glaudžiau bendradarbiauti su šalies institucijomis, siekiant užkirsti kelią koronaviruso epidemijos plitimui.

Paramą ministras pirmininkas išsakė laiške Kinijos premjerui Li Keqiangui (Li Kečiangas), trečiadienį pranešė Vyriausybė.

„Reiškiu solidarumą su Kinijos žmonėmis, medicinos srities darbuotojais ir tiesiogiai su epidemija kovojančiais specialistais, kurie nuolat stengiasi įveikti koronaviruso plitimą“, – rašoma laiške.

„Atidžiai sekėme įvykius, susijusius su šio naujo viruso, peržengusio valstybių sienų ribas, plitimu ir tikimės, kad artimiausiu metu pavyks jį sustabdyti“, – teigė premjeras.

„Norime Jus užtikrinti, kad Lietuva kartu su savo partnerėmis ir tarptautinėmis organizacijomis yra pasirengusi pasiūlyti humanitarinę pagalbą ir užtikrinti glaudesnį bendradarbiavimą su atitinkamomis Kinijos institucijomis siekiant užkirsti kelią epidemijos plitimui pasaulyje“, – rašoma S. Skvernelio laiške.  

Kinijoje nuo koronaviruso mirė daugiau kaip 1100 žmonių, užsikrėtė per 44 tūkst.

Lietuvoje šio viruso atvejų dar nebuvo. Siekiant sumažinti rizikas, Lietuvos užsienio reikalų ministerija rekomendavo gyventojams nevykti į Kiniją, o visuose trijuose Lietuvos oro uostuose budi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai.

реклама

Оставить комментарий/ Parašyti nuomonę

avatar
600