S. Skvernelis: matyt, ilgas A. Paleckio suėmimas grindžiamas svariais argumentais

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad šnipinėjimu įtariamas politikas Algirdas Paleckis suimtas laikomas „pakankamai ilgai“, bet mano, kad tam turi būti svarių teisėsaugos argumentų.

„Atrodo pakankamai ilgai ir mes turėjome pakankamai daug bylų Europos Žmogaus Teisių Teisme pralaimėtų valstybės, tai vienas iš argumentų būna neproporcingas ir pernelyg ilgas suėmimo terminas. Bet aš nežinau ikiteisminio tyrimo apimties, tai yra pakankamai jautrus tyrimas, susijęs su mūsų šalies nacionaliniu saugumu ir tai nėra paprasta byla. Matyt, tie argumentai, kuriuos teikia institucijos teismui, kuris ir sprendžia apie suėmimo terminus, jie yra svarūs ir reikšmingi“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė premjeras.

Jis sakė nenorintis plačiau komentuoti A. Paleckio suėmimo klausimo, nes nuomonės pareiškimas apie šį ikiteisminį tyrimą „gali būti interpretuojamas ir naudojamas kažkur kitur“.

A. Paleckis suimtas laikomas nuo 2018 metų spalio, jis savo kaltės nepripažįsta.

Kauno apygardos teismas praėjusių metų gruodį suėmimą A. Paleckiui pratęsė dar trims mėnesiams, o Apeliacinis teismas skundą dėl šio suėmimo atmetė.

Prokurorė Vilma Vidugirienė gruodį sakė, jog ikiteisminį tyrimą, kuriame A. Paleckiui pateikti įtarimai, baigti tikimasi iki pavasario.

Anot jos, tyrimas užsitęsė dėl didelės apimties: jame tiriamos elektroninės laikmenos, tūkstančiai laiškų. Byloje taip pat buvo paskirtos kelios ekspertizės.

A. Paleckis kartu su neįvardijamų „tinklu asmenų“ įtariamas neteisėtai rinkęs informaciją Rusijai apie Sausio 13-osios bylą tyrusius pareigūnus ir teisėjus, kitus duomenis.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *