S. Skvernelis: nuo liepos 10-15 proc. pigs elektra ir dujos

Фото pixabay.com

Premjeras Saulius Skvernelis žada, kad nuo liepos maždaug 10-15 proc. pigs elektra ir dujos gyventojams.

„Elektros kaina nuo liepos 1 dienos turėtų mažėti ne mažiau kaip 10 proc. (kalbu apie standartinį elektros tarifą gyventojams), o gamtinės dujos – ne mažiau kaip 15 proc. visiems gyventojams. Duomenys dar negalutiniai, jie gali koreguotis. Ne į blogesnę, o į geresnę pusę, kitaip tariant – vartotojų naudai“, – feisbuke rašo Vyriausybės vadovas. 

Anot jo, tai viena iš Vyriausybės priemonių mažinant neigiamas koronaviruso pasekmes žmonėms ir kartu išnaudojant elektros ir dujų, ypač suskystintų gamtinių dujų, rinkų tendencijas.

„Energetikos ministerijai su atsakingomis institucijomis yra pavesta įvertinti, kiek maksimaliai būtų galima sumažinti elektros ir dujų kainas gyventojams nuo liepos pradžios. Šiuo metu atliekami detalesni skaičiavimai“, – teigia S. Skernelis. 

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas dar kovo pabaigoje BNS sakė, kad užsitęsus žemų elektros kainų tendencijai, jos galėtų būti perkeltos į tarifą kuo greičiau. 

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) narys Renatas Pocius tuomet teigė, jog realu, kad taryba dar pavasarį perskaičiuos elektros kainas buitiniams vartotojams, o pagal tuometinius duomenis, jos galėtų sumažėti apie 10 proc.  

Jis neatmetė, kad nuo liepos vartotojams atpigtų ir šiemet sausį jau pigusios gamtinės dujos. 

Elektra buitiniams vartotojams nuo sausio pabrango vidutiniškai 14,7 proc., o dujos pigo vidutiniškai 17,9 proc.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.