S. Skvernelis: padėčiai blogėjant, galimi kai kurie ribojimai

.Фото BFL/Паулюса Пяляцкиса

Lietuvoje daugėjant užsikrėtimų koronavirusu, premjeras Saulius Skvernelis neatmeta, kad jei padėtis toliau blogės, gali būti vėl įvesti kai kurie ribojimai. 

„Matosi skaičiai paskutinės paros, matyt, turime rekordą. Tai mes dabar kažkur esame, pagal statistinius duomenis, balandžio mėnesio lygyje ir artėjame, deja, ne į gegužės-birželio mėnesio rodiklius, o link kovo. Dėl to taip, Vyriausybė yra numačiusi ir žingsnius, ir mes privalėsime, jeigu situacija nesikeis, vėlgi grįžti galbūt prie tam tikro priverstinio reguliavimo“, – žurnalistams Seime antradienį sakė S. Skvernelis. 

Pasak jo, naujos paramos priemonės verslui kol kas nėra svarstomos – šiuo metu naudojamas jau patvirtintas pagalbos paketas.

„Kalbant apie pagalbos paketą, jis tikrai sėkmingai yra naudojamas, matome, kurios priemonės buvo galbūt labiausiai patrauklios, paveikios. Ir tikiuosi, kad ir pats verslas yra padaręs tam tikras išvadas ir vertina rizikas. Tikrai nebus taip, kaip buvo po pirmos bangos arba pirmos bangos metu (…) Bet dabar svarstyti dar apie papildomą paketą, kada dar šitas nėra išnaudotas, tikrai nėra reikalo“, – kalbėjo S. Skvernelis. 

„Svarbiausia, ką mes nuolatos irgi darome, perskirstome lėšas toms priemonėms, kurios yra labiausiai paveikios“, – pridūrė jis. 

Praėjusį pirmadienį premjeras sakė, kad kilus antrai koronaviruso bangai, ekonomika ar atskiri sektoriai nebūtų stabdomi – prioritetas būtų teikiamas apsaugai, o ne draudimams.

Kovo viduryje paskelbus karantiną ir siekiant sustabdyti viruso plitimą, Vyriausybė buvo apribojusi prekybos, viešbučių, maitinimo įstaigų, muziejų, teatrų, koncertų ir kitą panašią veiklą, vėliau dauguma šių suvaržymų buvo panaikinti, tačiau masiniai renginiai iki rugsėjo 1-osios vis dar tebėra ribojami.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) antradienį pranešė, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 38 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.