S. Skvernelis: paskirtoji premjerė nepateikė nė vieno konkretaus siūlymo dėl karantino

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė, raginanti griežtinti karantiną, nepateikė nė vieno konkretaus pasiūlymo, kaip tai padaryti, sako kadenciją baigiantis premjeras Saulius Skvernelis.

„Vertinu paskirtos ministrės pirmininkės kreipimąsi, bet deja, vėlgi, nė vieno konkretaus siūlymo, ką dar reikia padaryti, kad būtų galima situaciją griežčiau kontroliuoti ir valdyti“, – paskutinio kadenciją baigiančios Vyriausybės posėdžio pradžioje trečiadienį sakė S. Skvernelis.

Jis priminė, kad trečiadienį jau įsigaliojo pirmadienį Vyriausybės priimti sugriežtinimai, kurie, pasak jo, yra pakankami, o esant būtinybei, laikinoji Vyriausybė dar galės susirinkti į neeilinį posėdį.

„Jeigu matysis, kad reikalinga ir priešmokyklinį ugdymą daryti nuotoliniu būdu, galima dar tuos žingsnius žengti, bet tikrai kol kas turbūt nėra poreikio, dėl to, kad tos priemonės, kurios šiandien įsigalioja, jos taip pat turi duoti rezultatą“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Jis teigė, kad gyventojams jau dabar rekomenduojama niekur nevykti, o visiškas judėjimo tarp miestų uždraudimas problemos neišspręstų, nes pavojų kelia ne pats judėjimas tarp miestų, o dalyvavimas masiniuose susibūrimuose, draugų ir giminių lankymas.

„Jeigu dar norime kažką, paskutinę priemonę, kurią būtų dar galima įvesti, jeigu manoma, kad tai yra neišvengiama, iš esmės nepaprastosios padėties įvedimas, bet tai yra jau Seimo kompetencija ir Seimas tą sprendimą gali priimti“, – kalbėjo premjeras.

„Esame pasiruošę – jeigu bus nors vienas dar koks nors racionalus, argumentuotas pasiūlymas dėl karantino sąlygų keitimo ir griežtinimo, susirinkti ir į neeilinį posėdį iki to momento, kada nauja Vyriausybė prisieks“, – teigė jis.

S. Skvernelis ragino problemą spręsti ne deklaracijomis, o konkrečiais sprendimais, kurių Vyriausybė, pasak jo, nevengė imtis. Jis pabrėžė, kad nors karantinas ir nedavė lauktų rezultatų, panaši situacija stebima ir kitose valstybėse.

Jis I. Šimonytės Vyriausybei linkėjo pasirūpinti, kad Lietuvą kuo greičiau pasiektų jos įsigyta COVID-19 vakcina ir būtų parengta bei išnaudota reikiama infrastruktūra.

Paskirtoji premjerė I. Šimonytė kreipėsi į S. Skvernelį prašydama kuo skubiau priimti karantino sąlygas griežtinančius sprendimus.

„Kiekviena pradelsta diena kainuoja žmonių gyvybes ir sveikatą. Sprendimai nepriimti šiandien reikš prarastas žmonių gyvybes visą ateinantį mėnesį“, – pranešime sako I. Šimonytė.

„Jei neatlaikydama hospitalizuojamų sergančiųjų skaičiaus „perdegs“ ir neužtikrins reikalingos, savalaikės ir kvalifikuotos pagalbos visa Lietuvos sveikatos apsaugos sistema, pasekmės bus itin skaudžios – jau dabar perteklinio mirtingumo rodikliai yra gąsdinantys“, – teigia I. Šimonytė.

Naujosios Vyriausybės programos tvirtinimas Seime planuojamas penktadienį, taip pat ir naujojo Ministrų kabineto priesaika, po kurios jis įgaus įgaliojimus.

Sekmadienį Prezidentūroje vykęs ekspertų tarybos susirinkimas pasiūlė griežtinti karantino sąlygas. Ministrų kabinetas pirmadienį priėmė tokius pakeitimus, tačiau prezidentas Gitanas Nausėda sakė, kad jie – nepakankami.

Vyriausybės sprendimu nuo trečiadienio draudžiama susitikti daugiau nei dviem šeimoms ar namų ūkiams, vyresniųjų klasių mokiniai perėjo prie visiško nuotolinio ugdymo, prekybos centruose reikalaujama griežčiau riboti pirkėjų srautus ir t. t.

Per praėjusią parą Lietuvoje buvo patvirtinti 3128 nauji koronaviruso atvejai, didžiausias skaičius nuo pandemijos pradžios. Nuo COVID-19 mirė 31 žmogus.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *