S. Skvernelis: sankcijos Kaliningrado tranzitui – neteisinga Lietuvos interpretacija

Фото BFL/Паулюса Пяляцкиса

Kai kurių prekių tranzito per Lietuvą iš Rusijos į Kaliningrado sritį draudimas buvo neteisinga Lietuvos institucijų interpretacija vykdant Europos Sąjungos (ES) sankcijas, sako opozicinės demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas, buvęs premjeras Saulius Skvernelis.

„Esu įsitikinęs, kad tai mūsų atskirų valstybės institucijų neteisingas interpretavimas tiesiog ir sukelta nereikalinga įtampa. Tai palaukime, kol bus išaiškinimas (Europos Komisijos – BNS) ir jeigu (…) bus tokia išimtis patvirtinta, vadinasi, mes buvome teisūs keldami abejones, ar tikrai tos sankcijos teisingai taikomos“, – trečiadienį žurnalistams Seime sakė S. Skvernelis.  

Taip jis komentavo Rusijos žiniasklaidos informaciją, kad Europos Komisija atšauks kai kurių sankcionuotų prekių tranzito į Kalingradą ribojimus.    

Anot jo, Lietuvai taikant sankcijas galimai norėta pademonstruoti griežtesnę poziciją. 

„Galima ir tai įžvelgti, kad kartais iš tikrųjų norisi pasirodyti galbūt griežtesni ir „kietesni“ nei iš tikrųjų yra“, – teigė S. Skvernelis.

Rusijos žiniasklaida trečiadienį skelbia, kad Europos Sąjunga ir Rusija susitarė, kad negalima drausti krovinių gabenimo tarp atskirų Rusijos dalių.

Leidinys „Izvestija“, remdamasis aukšto rango Rusijos šaltiniais, tvirtina, kad šis susitarimas visiškai tenkina Maskvą, tačiau Lietuvos valdžia esą atsisako leisti sankcionuotų prekių tranzitą į Kaliningradą.

Europos Komisija šiuo metu rengia atnaujintas gaires dėl rusiškų prekių, kurias dėl sankcijų Maskvai draudžiama įvežti į ES teritoriją, tranzito į Kaliningradą per Bendrijos valstybes.

„Šiame dokumente sakoma, kad negalima apriboti prekių judėjimo tarp Rusijos Federacijos subjektų. Tai yra, visos prekės, vežamos į (Kaliningrado – BNS) sritį, pritaikius išimtį bus ištrintos iš sankcijų sąrašų. Kalbama ir apie tranzitą geležinkeliais, ir keliais“, – sakė „Izvestija“ šaltinis.

Gairės imtos atnaujinti po Rusijos grasinimų atsaku, kai birželį įsigaliojo tranzito apribojimai daliai rusiškų prekių, pavyzdžiui, plieno ir juodųjų metalų.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *