S. Skvernelis: santykiuose su Prezidentūra yra žiema, bet ne įšalas

Premjeras Saulius Skvernelis dabartinius savo santykius su Prezidentūra lygina su žiema, bet sako nematantis įšalo.

„Dėl santykių su Prezidentūra – yra žiema, bet nematau kokio nors įšalo. Tiesiog yra procedūros, darbiniai klausimai, kurie sprendžiami, ir tuos klausimus reikia spręsti griežtai laikantis valdžių pasidalijimo principų“, – interviu naujienų portalui delfi.lt pirmadienį sakė Vyriausybės vadovas.

Kalbėdamas apie prezidento Gitano Nausėdos atsistatydinti raginamą susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių, premjeras pabrėžė, kad sprendimai priklauso ne tik nuo jo, bet ir nuo koalicijos, kuri ministru pasitiki.

„Koalicija juo pasitiki, nematome realių priežasčių, dėl ko reikėtų ministrą atstatydinti, ir ministro klausimas yra išspręstas. Jei kas nors mano, kad ultimatumai ir diktatas be jokio pagrindo yra efektyvi (veiklos forma – BNS), tai aš taip nemanau. Manau, reikia ieškoti kompromiso, sutarimo“, – teigė premjeras.

S. Skvernelis taip pat normaliai vertina prezidento sprendimą neskubėti skirti ekonomikos ir inovacijų ministru jo patarėjo Luko Savicko.

„Formuojama nauja praktika, kuri ateityje bus taikoma kiekvienam ministrui, ir tai nėra blogai labai detaliai, nuodugniai įvertinti kiekvieną kandidatą. Trys-keturios savaitės – nematau tikrai jokios didelės problemos“, – kalbėjo jis.

Prezidentas G. Nausėda ne kartą yra pareiškęs, kad J. Narkevičius yra praradęs pasitikėjimą ir negali toliau eiti susisiekimo ministro pareigų, tačiau paramą ministrui deklaravo ir premjeras, ir valdančioji koalicija.

Vyriausioji tarnybinė etikos komisija pripažino, kad susisiekimo ministras J. Narkevičius pažeidė įstatymą, pietavęs pavaldžių įstaigų ir įmonių sąskaita. Ministras taip pat sulaukė kritikos dėl vieškelių asfaltavimo savo rinkimų apygardoje, dukters apgyvendinimo Seimo viešbutyje ir pan. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *