S.Skvernelis: ŽŪM padaliniai bus Kaune, Panevėžyje ir Alytuje

Žemės ūkio ministrui trečiadienį pareiškus, kad visa ministerija nesikraustys į Kauną, premjeras Saulius Skvernelis kartoja, kad padalinių perkėlimas į kitus miestus – svarbus skatinant regioninę politiką. 

S. Skvernelio teigimu, atskiri padaliniai bus ne tik Kaune, bet ir Panevėžyje ir Alytuje. 

„Žemės ūkio ministerija bus Kaune, tai regioninės politikos dalis. Mes toliau svarstome apie galimybę statyti ministerijos pastatą vadinamame buvusios akademijos miestelyje, būtų prie to klausimo grįžtama, bet svarbiausia, kad dalis arba atskiri padaliniai ministerijų keltųsi į regionus. Kiek kalbėjau su ministru, Kaunas ne paskutinė stotelė, atskiri padaliniai planuojami ir Panevėžyje ir Alytuje, ir tai labai svarbu skatinant regioninę politiką“, – trečiadienį žurnalistams sakė S. Skvernelis.  

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis trečiadienį pareiškė, kad bus bandoma susigrąžinti dėl perkėlimo vajaus ministeriją palikusius žmones, nes joje labai trūksta specialistų.

„Dėl pokyčių Kauno skyriuje konsultuosimės su profesine sąjunga, norime išsaugoti visus žmones, jau dirbančius jame“, – ministro žodžius pernešė ministerija.  

Šiuo metu Kaune dirba 23 specialistai, planuojama, kad jų bus 30. 

A. Palionis BNS trečiadienį sakė, jog darbo grupė pasiūlė nekeisti dabar esančios ministerijos struktūros. 

„Ministerijoje nebus daroma pertvarka, Vilniuje, pagal darbo grupės pasiūlytą struktūrą – dabar kur yra grupės, skyriai, tai darbo grupė pasiūlė, kad skyriai, kokiems departamentams priklauso, nebus perdarinėjami“, – BNS sakė A. Palionis. 

Ministerija BNS nurodė, jog nauja struktūra pradėtų veikti tik kitų metų viduryje, o rudenį – nauji Seimo rinkimai, tad tikėtina, kad ministerijoje bus nauja vadovybė su naujomis idėjomis ir požiūriu.

Ministro nuomone, nereikia kelti naujos įtampos, juolab, kad dėl planų ministeriją perkelti į Kauną instituciją paliko apie 70 specialistų.

Pasak jo, Panevėžyje, Alytuje ir Šiauliuose esančiose ŽŪM pavaldžiose įstaigose, pavyzdžiui, Nacionalinėje žemės tarnyboje (NŽT) ir Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA), ateityje turėtų būti didinami etatai. 

„Pareiškėjai labai skundžiasi, kad NMA ilgai vertina paraiškas, kadangi tai yra imlus žmonių darbui darbas, jie turi vertinti tuose visuose skyriuose. (…) Esame sutarę, kad natūralios atrankos būdu, nes yra žmonių kaita, kai toks didelis kiekis, kad ne Vilniuje formuotų etatus, o Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje galėtų su tais pačiais pinigais suformuot didesnes komandas žmonių, kad galėtų greičiau įvertinti paraiškas“, – teigė ministras. 

ŽŪM teigimu, ministro sprendimas buvo aptartas su premjeru.  

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio atstovė spaudai Dalia Vancevičienė portalui 15min.lt sakė, kad ministerijos perkėlimo klausimas bus aptartas koalicinėje taryboje. 

Su R. Karbauskiu BNS susisiekti nepavyko. Rugpjūtį jis yra sakęs, kad ministerijos perkėlimo niekas nebeatšauks.

A. Palionis anksčiau yra sakęs, kad ŽŪM tikriausiai dirbs ir Kaune, ir Vilniuje, o jis pats turėtų likti dirbti sostinėje.

Ministerijos perkėlimui į Kauną kitąmet iš valstybės biudžeto buvo numatyta skirti 200 tūkst. eurų. Kitų metų biudžeto asignavimų programoje nurodoma, kad į Kauną antrąjį ketvirtį bus perkelta dalis ministerijos funkcijų, įdarbinti specialistai iš Kauno ir aplinkinių regionų. 

ŽŪM perkelti iš Vilniaus į Kauną valdantieji ruošiasi nuo pat kadencijos pradžios. Šių metų balandį buvo pradėtas perkraustymas. 

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia palaikantis regionų stiprinimo iniciatyvas, tačiau pabrėžia, kad ministerijos perkėlimas į Kauną turi būti ekonomiška pagrįstas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *