SAM kol kas neleidžia privačių koronaviruso tyrimų dėl rizikos pacientams ir personalui

Nuotrauka BFL/ Andrius Ufartas

Atlikti tyrimų dėl koronaviruso kol kas neleista nei vienai privačiai įstaigai, nes jos negali užtikrinti būtino epidemiologinio saugumo, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Nei vienas privatus centras, kuris kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, siekdamas galimybės savarankiškai atlikti COVID-19 tyrimus jų pageidaujantiems pacientams, negali užtikrinti reikiamo epidemiologinio saugumo“, – BNS pirmadienį sakė sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė.

Pasak jos, imant ėminį dėl koronaviruso Pasaulio sveikatos organizacija ir Europos infekcinių ligų kontrolės centras nurodo griežtai užtikrinti pacientų rūšiavimą bei personalo apsaugą.

„Tai įmanoma tik tuomet, kai asmens sveikatos priežiūros įstaiga yra tikslingai parengta – sukurta galimybė karščiuojančius ir nekarščiuojančius pacientus nukreipti skirtingais srautais, yra pakankami žmogiškieji resursai visam tyrimo procesui, visam personalui užtikrinamos apsaugos priemonės“, – kalbėjo L. Jaruševičienė.

„Priešingu atveju dramatiškai didėja tikimybė, kad infekcija gali būti išplatinta tarp pacientų ir personalo“, – pridūrė ji.

Apie tai, kad prašydama leisti atlikti tyrimus dėl naujojo koronaviruso kreipėsi į ministeriją, penktadienį feisbuke paskelbė Baltijos-Amerikos klinika.

„Turime tam visas sąlygas – atskirą įėjimą į pilnai izoliuotą klinikos patalpą, kurioje, tinkamai pasiruošę specialistai, galėtų paimti tyrimo mėginį“, – įraše teigė klinika.

SAM nedetalizuoja, kiek iš viso privačių įstaigų išreiškė tokį norą.

Pasak L. Jaruševičienės, šios savaitės pabaigoje apskričių centruose pradės veikti laikinieji patikros punktai, kuriose tepinėliai bus imami pacientams neišlipant iš nuosavo automobilio. 

„Be to, būtina akcentuoti, kad neigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas yra klaidingai raminantis – pacientas mažiau paiso saviizoliacijos – kuri yra vienintelė tinkama taktika – reikalavimų, taip sukeldamas pavojų savo ir aplinkinių gyvybei“, – sakė viceministrė.

Dėl koronaviruso plitimo grėsmės nuo pirmadienio Lietuvoje paskelbtas karantinas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *