SAM nurodymu sostinėje perpus trumpinamas mobiliųjų patikros punktų darbo laikas

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymu Vilniuje perpus trumpinamas mobiliųjų patikros punktų darbo laikas, pranešė Vilniaus savivaldybė.

Tuo metu Kauno savivaldybė penktadienį pranešė atidaranti trečiąją liniją savo koronaviruso patikros punkte ir žada, kad nuo šeštadienio vietoj dabartinių 180 bus atliekama beveik 400 ėminių per dieną.

Pasak Vilniaus savivaldybės, SAM nurodė trumpinti trijų sostinėje veikiančių mobilių patikros punktų dėl COVID-19 darbo laiką perpus – vietoje 12 valandų dirbti tik 6 valandas.

„Tokiu būdu Vilniuje mobiliuose punktuose atliekamų testų kiekis mažės dvigubai – nuo iki šiol galimų 450 – iki maždaug 220“, – teigiama pranešime.

Pasak sostinės savivaldybės, ministerija pranešė, kad problema kyla dėl laboratorijų pajėgumo trūkumo. 

Jau anksčiau savivaldybė informavo nesulaukianti pakankamo norinčiųjų išsitirti srauto – žmonės į mobiliuosius punktus atsiunčiami tik paskambinę telefonu 1808 ir gavę patvirtinimą, jog gali vykti. 

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kiek anksčiau penktadienį pranešė, kad kai kurių mobiliųjų patikros punktų darbas dėl susikaupusių neištirtų mėginių bus ribojamas sekmadienį. Nors laboratorijos tyrimų apimtis padidino iki 2,8 tūkst. per parą, išaugus ir ėminių skaičiui, neištirtų mėginių padaugėjo maždaug tūkstančiu – iki 3,2 tūkstančio.

Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys spaudos konferencijoje penktadienį sakė, kad tai yra daroma norint „sumažinti laboratorijų atsilikimą nuo grafiko“, o sostinės mobiliųjų patikros punktų darbas greičiausiai bus trumpinamas tik sekmadienį. 

Jis taip pat tvirtina, kad ministras netrukus nustatys tvarką, leisiančią kai kuriuos mėginius tirti pirmumo tvarka.

„SAM paruoš tvarką prioritetizuodama, kurie mėginiai turi būti tiriami pirmiausia, kurie paskiau, taip tikimės, kad tas atsilikimas laboratorijų bus sumažintas ar visiškai panaikintas ir tada vėl galėsime grįžti į tą didelių pajėgumų mėginių ėmimo ir tyrimo režimą“, – sakė jis. 

Savivaldybė taip pat dar ketvirtadienį prašė ministerijos pakeisti tvarką ir leisti tirti visus medikus, sergančiųjų šeimos narius ir visus šalyje gyvenančius užsieniečius.

„Dėl medikų – žinoma, kad SAM išanalizuos tą situaciją, dialogas vyksta ir aš tikiuosi, kad bus priimtas geriausias sprendimas“, – sakė G. Surplys.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.