SAM: pritrūkus nemokamų gripo vakcinų, jos rizikos grupės asmenims bus kompensuojamos

www.pixabay.com

Jeigu Lietuvoje pritrūktų Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis perkamų gripo vakcinų, rizikos grupėms priklausantiems asmenims būtų skiriama kompensacija, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Jei nutiktų taip, kad kuriam nors žmogui, turinčiam teisę nemokamai skiepytis, ligonių kasos nupirktų vakcinų pritrūktų, už jas būtų kompensuota gydymo įstaigai, kurie paskiepytų savo pacientą“, – pranešime cituojamas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. 

Gydymo įstaigai, kurioje šie pacientai prisirašę, už vieną gripo vakcinos dozę būtų sumokama 9,12 euro: tiek, kiek šiemet už jas mokėjo Valstybinė ligonių kasa (VLK).

Sveikatos apsaugos ministro teigimu, toks sprendimas priimtas siekiant užtikrinti, kad kuo daugiau žmonių, kurie priklauso rizikos grupėms ir turi teisę būti nemokamai paskiepyti nuo gripo, galėtų šia galimybe pasinaudoti.

Ministerija atkreipia dėmesį, jo papildomai kompensuojama būtų tik tuo atveju, jei gydymo įstaigoje, kuri yra sudariusi sutartį su ligonių kasa, baigtųsi visas jos užsakytas VLK nupirktos vakcinos kiekis.

Ši papildomo kompensavimo taisyklė negaliotų, jei gydymo įstaiga tik laikinai neturėtų vakcinos dėl pristatymo terminų.

Taip pat ši taisyklė netaikoma gydymo įstaigoms, kurios neturi sutarties su ligonių kasa.

VLK primena, kad rengiantis ateinančiam gripo sezonui, jau yra nupirkta 205 tūkst. gripo vakcinos dozių – beveik 22 proc. daugiau nei pernai. Tam iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo skirta 1,9 mln. eurų. 

Kaip ir kasmet, vakciną tiekėjas pristatys dalimis. Planuojama, kad pirmoji dalis VLK nupirktos vakcinos Lietuvą pasieks spalio mėnesį.

Nemokamai gripo vakcinomis bus skiepijami vyresni nei 65 metų žmonės ir bet kurio amžiaus sergantieji lėtinėmis ligomis (onkologinėmis, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų, ir kt.), nėščios moterys, taip pat gyvenantieji globos ir slaugos įstaigose bei medicinos darbuotojai, kuriems tikimybė užsikrėsti gripu ypač padidėja bendraujant su sergančiais žmonėmis.

Prioriteto tvarka šį sezoną nuo gripo bus skiepijami medicinos darbuotojai. Jų vakcinacija būtina, nes, suprastėjus epidemiologinei situacijai tiek dėl koronaviruso, tiek dėl gripo, siekiama užtikrinti jų teikiamą pagalbą ligoniams.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.