SAM skirs priedus gydymo įstaigoms ir vaistinėms už kiekvieną COVID-19 skiepą

вакцина
www.pixabay.com

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ketvirtadienį pranešė, jos nuo vasario skirs priedus gydymo įstaigoms ir vaistinėms už kiekvieną atliktą COVID-19 skiepą.

Pasak ministerijos, taip siekiama įstaigas ir vaistines dar aktyviau įsitraukti į vakcinacijos procesą ir sukurti kiekvienam piliečiui prieinamą ir patogų vakcinacijos tinklą.

„Iki šiol skiepijančioms įstaigoms už vieną skiepo procedūrą buvo mokama vidutinių vienos skiepijimo COVID-19 vakcina procedūros išlaidų kompensacija. Nuo vasario mėnesio ją papildžius skatinamąja dalimi, skiepo įkainis padidės 5 eurais“, – teigia ministerija.

Anot ministerijos, priedas bus skiriamas nepriklausomai nuo to, kelinta doze ar kokio amžiaus žmogus bus paskiepytas.

Ministerijos teigimu, skiepų nuo COVID-19 prieinamumas kiekvienam gyventojui patogioje vietoje „užtikrins tolesnę sklandžią visuomenės imunizaciją“, o gydytojo ar vaistininko rekomendacijos ir paaiškinimai gali būti reikšminga paskata pasiskiepyti.

Šiuo metu Lietuvoje bent viena doze pasiskiepiję maždaug 7 iš 10, skaičiuojant nuo visų gyventojų, arba 8 iš 10 – skaičiuojant nuo suaugusiųjų.

Sausio pabaigs duomenimis, skiepijimo procese dalyvavo 350 šalies asmens sveikatos priežiūros įstaigų ir 6 vaistinių tinklai.

SAM atkreipia dėmesį, jog skatinamasis priedas šeimos gydytojų komandai už kiekvieną paskatintą skiepytis ir pasiskiepijusį vyresnio amžiaus asmenį nesikeičia: už kiekvieną pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze pasiskiepijusį 75 metų amžiaus ir vyresnį arba sustiprinančiąja doze pasiskiepijusį 65 metų amžiaus ir vyresnį gyventoją skiriama 30 eurų.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.