Sanatorija „Belorus“ atleidžia ketvirtadalį darbuotojų

Nuotrauka druskininkai.lt

Baltarusijos valdoma Druskininkų sanatorija „Belorus“ atleidžia ketvirtadalį darbuotojų. Apie numatomą grupinį 60 žmonių atleidimą įmonė pranešė Užimtumo tarnybai.   

Tarnybos atstovė Milda Jankauskienė BNS informavo, kad darbuotojai atleidžiami darbdavio iniciatyva.

„Pagal pateiktus pranešimus įspėta 60 iš 245 sanatorijos darbuotojų. Jiems įteikti įspėjimai dėl darbo sutarties nutraukimo darbdavio iniciatyva be darbuotojo kaltės“, – BNS teigė M. Jankauskienė.

Pasak „Belorus“ vadovo ir vyriausiojo gydytojo Iljos Epifanovo, sanatorija yra priversta atleisti personalą, aptarnavusį Baltarusijos vaikų su negalia  reabilitaciją.

„Tiesiog Lietuvos Užsienio reikalų ministerija nesutinka tarpininkauti suteikiant vizas įvažiuoti į Lietuvą gydymui ir reabilitacijai vaikams iš Baltarusijos. Iki karo Ukrainoje mes kas mėnesį su įvairiomis diagnozėmis priimdavome apie 50 sergančių vaikų“, – BNS sakė sanatorijos vadovas.

„Nuo rugpjūčio mėnesio ministerijai parašėme kelis laiškus dėl šios kategorijos ligonių, tačiau atsakymų nesulaukiame, o telefonu mums sako, kad oficialus atsakymas dar nėra parengtas“, – pridūrė I. Epifanovas.

Pasak jo, šiuo metu sanatorija aptarnauju tik pacientus iš Europos Sąjungos šalių. 

Ano M. Jankauskienės, daugiausiai darbo neteks bendrosios praktikos slaugytojų (18), valytojų (16), auklėtojų (11), mokytojų (8) ir kito personalo.

Planuojamas „Belorus“ darbuotojų atleidimas jau antras šiais metais – birželį sanatorija pranešė atleidžianti 51 slaugytoją, mokytoją, auklėtoją, kineziterapeutą. 

Europos Sąjunga (ES) 2020 metų pabaigoje įvedė sankcijas sanatoriją valdžiusiai Vyriausiajai ūkio valdybai (GHU), kuri yra tiesiogiai pavaldi Baltarusijos prezidento reikalų valdybai. 2021 metų birželio viduryje ji buvo perduota Baltarusijos visuomenės sveikatingumo ir sanatorinio-kurortinio gydymo respublikiniam centrui. 

Dėl sankcijų bankas „Swedbank“ buvo įšaldęs sanatorijos sąskaitas, kurios buvo atblokuotos pernai liepą.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *