Santaros klinikos dėl koronaviruso ragina nepanikuoti, reaguoti yra pasiruošusios

Situaciją dėl koronaviruso reikia vertinti adekvačiai ir nepanikuoti, esant būtinybei – medikai reaguoti pasiruošę, teigia Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos (VULSK).

„Ligoninė yra pastatyta taip, kad būtų galima izoliuoti ligonius, sergant ypatingai pavojingomis infekcinėmis ligomis. Ligoniai, priklausomai nuo to, kokia jiems yra nustatoma užkrečiamoji liga, yra izoliuojami atitinkamai“, – žurnalistams penktadienį sakė VULSK sakė Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėjas Linas Svetikas.

„Mes vertiname viską ramiai, jokios panikos būti negali. (…) Mums reikia elgtis adekvačiai, o ne kelti dėl paniką vieno viruso, kurio šiuo metu net Lietuvoje nėra“, – pridūrė jis.

Pasak gydytojo, pernai gruodį atidarytas naujasis Infekcinių ligų centras iš viso gali priimti apie 50 pacientų. Jie guldomi arba į palatą, arba į specialią izoliuotą patalpą – boksą.

„Priklausomai nuo to, apie kokį susirgimą kalbame, toks sprendimas ir būtų priimtas. Koronaviruso atveju – arba boksas, arba palata. Jei yra vietos bokse, tai jame, o jei ne – tuomet palatoje“, – kalbėjo L. Svetikas.

Į mirtinai pavojingo ūmaus kvėpavimo takų sindromo (SARS) sukėlėją panašaus viruso protrūkis pirmiausia pasireiškė Uhano mieste Kinijos Hubėjaus provincijoje. Virusas jau nusinežė mažiausiai 213 žmonių gyvybių ir išplito po mažiausiai 18 šalių.

Pasaulio sveikatos organizacija ketvirtadienį paskelbė naujojo koronaviruso protrūkį tarptautinio masto ekstremalia visuomenės sveikatai padėtimi.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *