Santaros klinikos savaitgaliui ruošia papildomas lovas COVID-19 pacientams

Nuotrauka Vidmanto Balkūno/ (VUL Santaros klinikos

Vilniaus Santaros klinikos savaitgaliui pranešė ruošiančios papildomas 30 lovų COVID-19 pacientams, įstaigoje šiuo metu tenka peržiūrėti kai kurias planines paslaugas.

„Kadangi artėja savaitgalis, neabejotinai mes ieškome ir savo įstaigos viduje, kur ir ką galime perorganizuoti bei papildomai savaitgalį pasitikti su 30 papildomų lovų“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė direktorė valdymui Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

„Lovų turime, gydytojų suradome ir galima sakyti, kad turėsime“, – pridūrė ji.

Jos teigimu, plečiant koronaviruso pacientams skirtų lovų skaičių, kenčia planinės paslaugos.

 „Mums įprastos tam tikros planinės paslaugos yra sustabdytos arba peržiūrimos – ne visos yra teikiamos. Tikrai labai atsižvelgiama į chirurginius pacientus, kuriems po planinės operacijos būtų reikalinga operacija, tai visa tai yra derinama, nes tam tikrą lovų rezervą turime pasilikti ir užtikrinti“, – teigė viena Santaros klinikų vadovių.

Pasak A. Bilotienės-Motiejūnienės, kasdien Vilniaus regione paguldoma apie 30-40 COVID-19 pacientų.

„Vilniaus regione – apie 30-40 pacientų. Kiekvieną savaitę yra apie 15-20 proc. pacientų augimas nuo esamo skaičiaus“, – kalbėjo A. Bilotienė Motiejūnienė.

Anot jos, šiuo metu Santaros klinikose gydomi ir šeši vaikai.

„Vienas iš jų – sudėtingesnis atvejis, tačiau jis gydomas skyriuje, ne reanimacinėse palatose“, – sakė įstaigos direktorė valdymui.

Ji taip pat pasakojo derinanti darbą su kitomis sostinės ligoninėmis dėl skubiosios pagalbos teikimo.

„Užsidarius Antakalnio ligoninei, neabejotina, kad skubiosios pagalbos srautas yra pakankamai didelis ir dabar dalinamės mes su Lazdynų ligonine, šiek tiek gelbsti Mykolo Marcinkevičiaus ligoninė“, – tvirtino A. Bilotienė Motiejūnienė.

Jos teigimu, kiekvieną dieną dėl COVID-19 pacientams skirtų lovų didinimo ir personalo paieškų jaučiama įtampa, tačiau situaciją ji vadina „ribine“.

Santaros klinikose šiuo metu yra 152 COVID-19 pacientams skirtų lovų, užimta – 150, reanimacijoje iš 50 skirtų lovų užimtos 38.

Iš viso regione yra 719 COVID-19 pacientams skirtų lovų, reanimacijoje – 87, iš viso regione šiuo metu gydoma 610 COVID-19 pacientų, reanimacijoje – 60.

COVID-19 pacientai taip pat gydomi Vilniaus miesto klinikinėje, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje, Alytaus, Ukmergės, Druskininkų, Švenčionių ir Trakų ligoninėse.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.