Santaros klinikos turi dešimt lovų COVID-19 pacientams, sutarta su kitomis ligoninėmis

Nuotrauka santa.lt

COVID-19 pacientus Vilniaus regione gydančios Santaros klinikos jiems šiuo metu turi dešimt lovų, planuojama, kad be Vilniaus miesto klinikinės ligoninės į šių pacientų gydymą įsijungs ir kitos regiono įstaigos.

„Kadangi mes turime visą Vilniaus regioną, tai šiuo metu, vakar dienos vakaro duomenimis, dešimt lovų yra Santaros klinikose, tačiau turime Antakalnio ligoninę, taip pat esame sutarę su Ukmergės ligonine, su Alytaus ligonine, kalbamės su kitomis gydymo įstaigomis“, – LRT trečiadienio rytą sakė Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Bilotienė-Motiejūnienė.

Santaros klinikose šiuo metu gydoma 117 sergančiųjų COVID-19, du iš jų – vaikai. 13 žmonių gydoma reanimacijoje. Per parą į ligoninę paguldoma apie 20 tokių pacientų.

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, Santaros klinikų duomenimis, gydomas 61 COVID-19 sergantis pacientas, vienas iš jų – Reanimacijos-intensyviosios terapijos skyriuje.

„Jeigu toks progresas bus kaip dabar, kiekvieną dieną turėsime apie 20 hospitalizuojamų pacientų, tai tiesiog vienos Santaros klinikos negali dalyvauti covido gydyme, kadangi turime kaip tretinio lygio įstaiga, universiteto ligoninė, teikti ir kitas planines reikalingas gyventojams paslaugas“, – sakė Santaros klinikų viena iš vadovių.

Vyriausybei trečiadienį ruošiantis Lietuvoje įvesti karantiną, pasak Aušros Bilotienės-Motiejūnienės, Santaros klinikose paslaugos stabdomos nebus, tačiau pradėjus gydyti COVID-19 pacientus kitose ligoninėse, gali tekti pertvarkyti jų darbą.

„Galbūt regione pasikeistų situacija, jeigu Ukmergės ar kita ligoninė atsidarytų savo covid skyrius, reikėtų perorganizuoti pačių paslaugų teikimą: ne toje pačioje (ligoninėje-red.). Sakykime, terapinės paslaugos galėtų būti teikiamos kitose aplink esančiose gydymo įstaigose, o būtinoji pagalba išliktų toje įstaigoje, kur gydytų covid pacientus“, – sakė ji.

Penktadienį COVID-19 pacientai buvo pradėti guldyti į Vilniaus miesto klinikinę ligoninę.

Ši gydymo įstaiga iš viso yra atlaisvinusi 130 lovų COVID-19 pacientams, jos bus pildomos pagal poreikį, tačiau pacientų daugėjant, iššūkiu taptų juos prižiūrinčių medikų klausimas.

Antradienio duomenimis, Lietuvos ligoninėse dėl COVID-19 gydoma 613 žmonių, 51 iš jų – reanimacijoje.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.