Santaros klinikų medikams kovoti su COVID-19 padės 100 savanorių

Nuotrauka vilnius.lt

Santaros klinikų medikams kovoti su COVID-19 padės 100 savanorių, atliksiančių įvairius pagalbinius darbus.

„Nuo rytojaus šimtas savanorių ateina pas mus dirbti, mes esame be galo dėkingi“, – žurnalistams trečiadienį sakė Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

Jos teigimu, savanorių pagalba ypač svarbi, kai kasdien koronavirusu suserga arba priversti saviizoliuotis medikai ir kiti darbuotojai.

A. Bilotienė Motiejūnienė sako, kad šventiniam laikotarpiui yra paruoštas planas dėl papildomų lovų, tačiau kiekvieną dieną jį koreguoja kintantis personalo skaičius.

„Neabejotinai mes esame pasirengę šiokį tokį planą papildomų lovų atvėrimui (…) Pasikartosiu – lovų turime, personalo trūksta“, – teigė viena Santaros klinikų vadovių.

Ji pridūrė, kad ateinantį savaitgalį medikų laukia „didelis iššūkis“.

„Tikėtina, kad būsime lovų ir personalo ribiniame skaičiuje, kai lovas skaičiuosime pavieniui arba geriausiu atveju dešimtimis“, – sakė A. Bilotienė Motiejūnienė.

Ji tvirtino, kad medikai reaguos į situaciją ir stengsis, kad pacientams nereiktų laukti lauke ar greitosios pagalbos automobiliuose.

„Nieko kito nebelieka, kai nesame tikri dėl personalo“, – kalbėjo gydymo įstaigos direktorė valdymui.

COVID-19 šiuo metu serga 261 Santaros klinikų medikas, tarp kurių – ir slaugytojai, ir jų padėjėjai, 38 yra saviizoliacijoje.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.