Savivaldybė pradėjo nukelti sovietines skulptūras Antakalnio kapinėse

Nuotrauka BNS/ Irmantas Gelūnas

Vilniaus meras Remigijus Šimašius trečiadienį pranešė, kad savivaldybė pradėjo sovietinių Antakalnio skulptūrų nukėlimo darbus, jie gali užtrukti iki trijų savaičių.

„Antakalnio kapinių stelos negrius taip išraiškingai kaip neseniai didžiausias Rygos sovietinis paminklas. Kaip ir suplanuota, stelos bus nukeliamos tvarkingai, atskirais segmentais, ir tas gali užtrukti iki trijų savaičių“, – BNS sakė meras.

„Gaila, kad dėl Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komiteto sprendimo šį darbą buvo tekę atidėti, bet pradžios diena išaušo“, – pridūrė jis.

Anksčiau svarstyta, jog skulptūras pavyks nukelti greičiau, šią savaitę. 

Praėjusį antradienį Teisingumo ministerija informavo, kad Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių komitetas paliko galioti laikinąją apsaugą sostinės Antakalnio kapinėse esančioms skulptūroms, taip formaliai sostinės valdžiai neleisdamas jų kol kas nukelti.

Laikinųjų priemonių komiteto prašė „etniniais rusais“ prisistatantys pareiškėjai, tarp jų – Algirdo Paleckio įsteigto „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ byloje figūruojantis Kazimieras Juraitis, taip pat Dmitrijus Glazkovas, Tatjana Brandt ir Anastasija Brandt. 

Skulptūros nukeliamos nepaisant JT komiteto sprendimo. Teisingumo ministerija ir savivaldybė argumentuoja, jog institucija buvo suklaidinta minimų asmenų argumentų, neva monumentas bus išniekintas, o šalia esantys palaikai perlaidoti.

Savivaldybė nukeltas skulptūras žada perduoti Lietuvos nacionaliniam muziejui.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *