Savivaldybės privalės užtikrinti dalies pradinukų priežiūrą ir maitinimą mokyklose

Nuotrauka smm.lt

Nuo sausio pradinukams mėnesiui pereinant į nuotolinį mokymą, savivaldybės privalės užtikrinti vaikų, kurių tėvai prisideda valdant COVID-19 situaciją, priežiūrą ir maitinimą mokyklose, nusprendė Vyriausybė.  

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė trečiadienį Vyriausybės posėdyje pabrėžė, kad jau ankstesniu sprendimu Vyriausybė nustatė, jog tiek vyresniųjų klasių moksleiviai, tiek pradinukai į mokyklas nuo sausio 3-iosios negrįš ir ugdymą iki pat sausio pabaigos tęs nuotoliniu būdu. 

„Tačiau mes prašome papildyti nutarimą nuostata, kuri užtikrintų saugias sąlygas vaikams kurie mokosi pagal pradinio ugdymo programą ir negali vieni likti namuose, kol tėvai dirba svarbius darbus valdant epidemiologinę situaciją (medicinos, slaugos darbuotojai, statutiniai pareigūnai), pasirūpinant ne tik nuotoliniu ugdymu, bet ir teikiant vaikams maitinimo paslaugas“, – sakė J. Šiugždinienė.

Karantino pataisose numatyta, kad savivaldybės turės užtikrinti pradinukų nuotolinį ugdymą, užimtumą ir maitinimą įstaigose, kai tėvai, įtėviai, globėjai ar kiti įstatyminiai atstovai „privalo darbo funkcijas (darbus) atlikti darbo vietoje ir negali vaikų priežiūros užtikrinti namuose“.

Pabrėžiama, kad vaikų priežiūra, nuotolinis mokymasis ir maitinimas turės būti užtikrintas laikantis visų karantino ir kitų saugumo reikalavimų.

J. Šiugždinienė sako, kad analogiškos paslaugos buvo teikiamos maždaug 600 pradinukų pavasarinio karantino metu ir šiuo metu „skaičius būtų panašus“.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pabrėžia, kad po moksleivių atostogų, kaip ir iki šiol, įprastu būdu dirbs specialiosios mokyklos ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosios klasės, taip pat veiks darželiai.

„Tačiau Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rekomenduoja vaikus vesti tik tiems tėvams, kurie neturi galimybių prižiūrėti vaikų namuose“, – nurodo ministerija.

Karantinas Lietuvoje galioja iki sausio 31-osios.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.