Seimas imasi NPD didinimo 50 eurų

Фото pixabay.com

Seimas priėmė svarstyti prezidento Gitano Nausėdos siūlymą 50 eurų – iki 450 eurų didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD).

Už Gyventojų pajamų mokesčio pataisą po pateikimo balsavo 74 Seimo nariai, prieš – keturi, o 35 susilaikė. Toliau pataisas Seimas skubos tvarka svarstys birželio 17-ąją. Taip pat paprašyta Vyriausybės išvados.  

Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta, sako, kad 200 tūkst. žmonių dabar uždirba iki 560 eurų „į rankas“.

„Taip būtų sumažinta mokestinė našta mažiausiai uždirbantiems“, – Seime teigė jis. 

Socialdemokratas Algirdas Sysas mano, kad geriausia, kai žmogus gauna ne lengvatą iš valstybės, o didesnį atlyginimą.

Jei pataisa įsigaliotų nuo liepos, kaip siūlo prezidentas, naujas NPD būtų retrospektyviai taikomas visoms metų pajamoms. Valstybės biudžetui tai kainuotų 40-80 mln. eurų per metus.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad sprendimas neturėtų būti taikomas atgaline tvarka. Premjerė Ingrida Šimonytė yra sakiusi, kad jai neaišku, kokią problemą spręstų NPD jau šiais metais. 

Finansų ministrė Gintarė Skaistė yra išreiškusi abejonę, ar tokį siūlymą Seimas galėtų svarstyti su jau Seimui pateiktu tikslinti šių metu biudžetu.

G. Nausėda NPD didinimą inicijavo ir pernai bei sulaukė pritarimo Seime – NPD tuomet padidintas 50 eurų iki 400 eurų. Pakeitimai įsigaliojo praėjusių metų liepą. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.