Seimas leido migrantams įsidarbinti iš karto, atšaukus jų judėjimo ribojimus

Фото BNS/ Lukas Balandis

Seimas leido migrantams, įskaitant ir nelegaliai į Lietuvą patekusius ir prieglobsčio prašančius žmones, įsidarbinti iš karto, kai bus atšaukti jų laisvo judėjimo ribojimai.  

Jiems taip pat leista imtis savarankiškos veiklos, dalyvauti kvalifikacijos keitimo ar kėlimo kursuose bei programose, kurios padės pasirengti darbo rinkai.   

Už Įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pataisas ketvirtadienį balsavo 83 Seimo nariai, septyni buvo prieš, o 14 susilaikė. 

Po tokio balsavimo Seimo Užsienio reikalų komitete dirbantis konservatorius Audronius Ažubalis pareiškė, kad Seimas tokiu žingsniu atidarė „visus šliuzus“ nelegaliai migracijai. 

Seimo sprendimu migrantai galės įsidarbinti praėjus 12 mėnesių nuo jų įregistravimo migracijos informacinėje sistemoje. 

Pasak pataisos autoriaus, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko Mindaugo Lingės, leidus prieglobsčio prašantiems migrantams įsidarbinti ne po 18-kos, kaip siūlyta anksčiau, o po 12-kos mėnesių, taupomos valstybės lėšos, nes mažės jų išlaikymo išlaidos. 

Pasak M. Lingės, tokiu atveju šie žmonės išvengs rizikų nusikalsti neturint pragyvenimo šaltinio: „Patys save išlaikytų ir nebūtų našta“. 

Tuo metu Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas teigė, kad prieglobsčio prašantiems nelegaliems migrantams įsidarbinti kitose Europos Sąjungos šalyse leidžiama vidutiniškai po 24 mėnesių, kai jiems atšaukimas judėjimo ribojimas.     

„Nelegalus migrantas, kuris negavo pabėgėlio statuso, po metų įgis teisę dirbti? Mūsų tikslas yra nelegalų migrantą išsiųsti namo, o ne duoti jam darbą“, – tikino L. Kasčiūnas. 

Seimas taip pat pritarė grupės Seimo narių iš įvairių frakcijų siūlymui migrantams, atšaukus jų judėjimo ribojimą, leisti naudotis Užimtumo tarnybos, savivaldybės, tarptautinių ir nevyriausybinių organizacijų programomis, padedančiomis  pasirengti darbo rinkai.  

Be to, Seimas leido nelegaliems migrantams užsiimti individualia ir savarankiška veikla. 

„Tai gerintų situaciją darbo rinkoje, nes tarp tų žmonių yra ir gerų kirpėjų, ir barzdaskučių“, – teigė Socialinių reikalų ir darbo komitete dirbantis konservatorius Justas Džiugelis. 

„Prikursime daug traukos faktorių nelegaliai migracijai“, – pareiškė L. Kasčiūnas.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovas Vytautas Bakas buvo priešingos nuomonės: „Į Seimą grįžo žmoniškumas“.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *