Seimas linkęs iki 15 tūkst. eurų pakelti „lubas“ mažos vertės pirkimams

www.pixabay.com

Seimas linkęs padidinti mažos vertės viešųjų pirkimų „lubas“ nuo 10 tūkst. iki 15 tūkst. eurų.   

Už tai ketvirtadienį, svarstydami Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas, balsavo 60 Seimo narių, prieš buvo 7, o susilaikė 21 parlamentaras. 

15 tūkst. eurų sumą pasiūlė Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas. Jo nario Broniaus Matelio teigimu, tokių sandorių metinė vertė siekia beveik 1 mlrd. eurų.    

Audito komitete dirbantis konservatorius Jurgis Razma tvirtino, kad „lubų“ pakėlimas maždaug atitinka per pastaruosius metus buvusią infliaciją.  

Seimas pritarė šiam variantui, todėl nebebuvo balsuojama dėl Ekonomikos komiteto siūlymo didinti  lubas iki 30 tūkst. eurų. 

Audito komitetas siūlė palikti 10 tūkst. eurų ribą, bet Seimas tam nepritarė: už balsavo 19 parlamentarų, 27 buvo prieš, o 40 susilaikė.

Parlamentarai, be to, sutarė, kad „CPO LT“ paslaugas teiks visoms šalies perkančiosioms organizacijoms ir jos iš elektroninio katalogo, jeigu jame būtų ieškomų prekių, paslaugų ar darbų, privalės pirkti.

Seimas, be kita ko, linkęs Vyriausybei palikti teisę spręsti, kada ministerijų ir įstaigų pirkimus centralizuoti, o savivaldybėms leisti pačioms spręst dėl pirkimų centralizavimo. 

Galutinį sprendimą Seimas priims balsuodamas už visą įstatymą.  

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *