Seimas nustatė baudas už rūkymą balkonuose

Фото BFL/Каролиса Каволелиса

Seimas antradienį nustatė baudas už neteisėtą rūkymą balkonuose. 

Už Administracinių nusižengimų kodekso pataisas balsavo 44 parlamentarai, prieš – 7, o susilaikė 21. 

Pataisos numato, kad pastatų ar butų savininkams už rūkymą balkonuose grės 30-60 eurų baudos. Už pakartotiną pažeidimą bus skiriama dukart didesnė bauda.

Vieni parlamentarai tikino, kad draudimas rūkyti balkonuose „leidžia žmonėms saugoti sveikatą ir ramiau gyventi kiekvienam savo bute“, kiti priekaištavo, kad baudos neadekvačios. 

Iniciatyvos drausti rūkyti balkonuose vienas autorių „valstietis“ Tomas Tomilinas teigė, kad nenustačius baudų negalės normaliai funkcionuoti draudimas rūkyti.

Tačiau socialdemokratas Julius Sabatauskas pareiškė, kad baudos yra per griežtos. 

„Nėra numatyta įspėjimo galimybė, o baudos ganėtinai didelės, prilygstančios greičio viršijimui virš 20 km per valandą. O kaimynai, turintys nusiskundimų, turės surinkti ir pateikti įrodymus apie
rūkantį kaimyną, tai yra filmuoti, fotografuoti, kas gali labai rimtai virsti į persekiojimą. Pavyzdžiui, kas bus, jeigu tas žmogus negalės rūkyti balkone, o eis į virtuvę, įsijungs gartraukį ir tada visi dūmai pasklis į kiekvieną butą“, – kalbėjo J. Sabatauskas. 

Liberalas Eugenijus Gentvilas baudas pavadino pasipinigavimu: „Jokių kitų rimtų pasekmių, deja, nei visuomenės sąmoningume, nei sveikatinimui čia nepasieks.“

Jis be kita ko apgailestavo. kad draudimas rūkyti netaikomas viešbučiams, pavyzdžiui, Seimo viešbučiui, „nors iš tikrųjų yra elementarus bendrabutis“.  

Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisomis nuo 2021-ųjų įteisintas draudimas rūkyti daugiabučių balkonuose, jei bent vienas namo gyventojas tam prieštarauja.  

Jeigu kaimynai ir neprieštaraus, rūkaliai privalės užtikrinti, kad dūmai nepatektų į kitų namo gyventojų patalpas. Be to, uždrausta rūkyti ir sporto varžybų ar kitų renginių lauke metu, dengtose viešojo transporto stotelių vietose, vaikų žaidimo aikštelėse ir viešojo maitinimo vietose lauke.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.