Seimas – prieš draudimą parduoti dideles rūkalų pakuotes

Nuotrauka BFL/ Tomas Urbelionis

Seimas kol kas nesutiko uždrausti prekiauti cigaretėmis, cigarilėmis ir papirosais, jeigu jų pakelyje būtų daugiau nei 20.

Tuo metu Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad šis siūlymas ateityje gali būti rimtai svarstomas. 

Seimas ketvirtadienį nepritarė konservatoriaus Pauliaus Saudargo parengtai Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisai. Anot jo, didesnės cigarečių pakuotės skatina daugiau rūkyti – didelių pakuočių vienos cigaretės kaina yra gerokai mažesnė nei standartinėje pakuotėje.  

„Čia panašiai kaip alkoholyje – yra bambaliai, pigus ir stiprus alkoholis, supilstomas į plastikinę didelę tarą, tai čia panašiai yra – tokie cigarečių bambaliai, po 40 pigių cigarečių viename pakelyje. (…) Kai nusiperki į priekį tiek, tai, matyt, greičiau ir surūkai, ir tas rūkymas intensyvesnis tampa“,  – Seime pristatydamas savo pataisą teigė jos iniciatorius. 

A. Veryga sutiko, kad idėja drausti prekybą didelėmis pakuotėmis yra gera, tik dėl jos mažai diskutuota.  

„Nepardavinėti labai didelių pakuočių, kas pigina, sakykime patį gaminį ir prieštarauja tabako kontrolės principams, kaip ir būtų teisinga, bet formuotė tikrai yra netikusi ir (…) pasižiūrėjus į
kitų šalių praktiką, tiesiog reikėtų parengti kaip atskirą pataisą“, – teigė A. Veryga.  

Dabar Lietuvoje draudžiama bet kokius rūkalus parduoti nepilnamečiams, cigaretes, cigariles, papirosus – vienetais,  taip pat cigaretes, jeigu jų pakelyje yra mažiau negu 20 vienetų.  

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.