Seimas priimtų etišką sprendimą, jei įsivestų galimybių pasą parlamentarams – Šimonytė

Ingrida Šimonytė/ Nuotrauka BNS/ Žygimantas Gedvila

Seimas priimtų etišką sprendimą, jei įvestų reikalavimą parlamentarams įeinant į Seimo rūmus turėti galimybių pasą, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Aš manau, kad tai yra natūralus sprendimas, jeigu mes jau reikalaujam galimybių paso įeinant į įvairias vietas, kur žmonės susiburia, būtų labai etiška, jei pats parlamentas tokius sprendimus priima“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.

Premjerė taip pat priminė, kad panaši tvarka nustatyta kaimyninėje Latvijoje. 

„Tarkime, Latvijoje, kur buvo nustatyta pareiga tam tikrų profesijų žmonėms skiepytis, Latvijos parlamentas priėmė sprendimą savo pačių atžvilgiu, kad žmonės, kurie neskiepyti, neturi galimybės dalyvauti parlamento posėdžiuose“, – sakė Vyriausybės vadovė.

Ji pažymėjo, kad sprendimus dėl koronaviruso pandemijos valdymo priimanti Vyriausybė negali nustatyti reikalavimų Seimo nariams.

„Vyriausybė negali nustatyti reikalavimų Seimo atžvilgiu, tai būtų nekonstituciška“, – konstatavo I. Šimonytė.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad balsuos už reikalavimą įvesti galimybių pasą Seimo nariams, tačiau sutinka, kad tiek politikų, tiek teisininkų nuomonės, ar toks reikalavimas neprieštarautų Konstitucijai, išsiskiria.

„Šiandien Seimas apsispręs, aš balsuosiu „už“, nes manau, kad Seimo nariai turi rodyti pavyzdį“, – žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimas ketvirtadienį balsuos dėl Seimo statuto pataisos, kad per koronaviruso pandemiją parlamentarai į Seimo rūmus būtų įleidžiami tik su galimybių pasu.

Seimo pirmasis vicepirmininkas Jurgis Razma siūlo nustatyti, kad šalyje paskelbus ekstremalią situaciją dėl užkrečiamosios ligos plitimo grėsmės arba paskelbus karantiną, Seimo narys gali įeiti į Seimo rūmus Seimo valdybos nustatyta tvarka pateikęs dokumentą, patvirtinantį asmens atitiktį Vyriausybės nutarime dėl ekstremaliosios situacijos arba karantino paskelbimo nurodytiems kriterijams.

Jeigu tokio dokumento neturintis parlamentaras nedalyvautų Seimo ar komitetų, komisijų posėdžiuose, būtų laikoma, jog posėdis praleistas be svarbios pateisinamos priežasties.

Taip pat pandemijos metu Seimo narys rinkėjus į susitikimus uždarose patalpose galėtų kviesti tik tuo atveju, jeigu turi tokį dokumentą.

Seimo vicepirmininkas J. Razma sako, kad ši pataisa padėtų Seimui išvengti kritikos, jog paprastiems piliečiams nustatomos vienos taisyklės, o parlamentarams – kitos.

Vyriausybės sprendimu tam tikrų profesijų atstovai, jeigu nėra pasiskiepiję nuo COVID-19, privalo reguliariai testuotis. Nuo gruodžio valstybė atsisakė mokėti už jų testus, tai turi daryti patys darbuotojai arba jų darbdaviai, jei sutinka. Nesitestuojantys asmenys nušalinami nuo darbo.

Šiuo metu norint patekti į Seimo rūmus galimybių pasą privalu pateikti visiems lankytojams, žurnalistams ir kanceliarijos darbuotojams.

Seimo valdyba dar vasarą svarstydama tvarką dėl galimybių paso reikalavimo iš lankytojų ar darbuotojų, aptarė ir galimybę reikalauti jo iš parlamentarų. Vis dėlto tąkart konstatuota, kad valdyba neturi įgaliojimų parlamentarams užverti durų į jų darbo vietą.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tuomet teigė, kad pagal Seimo kanceliarijos Teisės departamento išvadą tokia tvarka gali būti patvirtinta Seimo statuto pakeitimais.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *