Seimas: savarankiškai dirbantieji išmokas gaus mėnesį po karantino

Nuotrauka pixabay.com

257 eurų valstybės išmoką gaunantieji savarankiškai dirbantys žmonės, kurių veikla dėl karantino sustabdyta ar apribota, dabar ją gaus trumpiau nei buvo numatyta anksčiau. Be to, išmokos gavėjų ratas taip pat nebebus plečiamas, į jį įtraukiant daugiau ūkininkų.

Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Užimtumo įstatymo pataisas. Už balsavo 117 Seimo nariai, o susilaikė du. 

Tokia išmoka, kaip ir iki šiol, bus mokama ne tik ekstremalios situacijos ar karantino metu, bet ir mėnesį po jo atšaukimo. Po pirmojo karantino pinigai buvo mokami dar du mėnesius jį atšaukus, tuo metu kadenciją baigianti Vyriausybė siūlė po antrojo karantino atšaukimo jos nebemokėti visai.   

„Mūsų siūlymas vis dėlto yra, kad savarankiškai dirbantys asmenys turėtų bent vieno mėnesio rezervą ir galimybę atsigauti po karantino ir kad jiems bent vieną mėnesį būtų mokama išmoka“, – sakė Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė. 

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas konservatorius Mykolas Majauskas teigė, kad du mėnesius mokėti išmoką būtų pernelyg dosnu.

Jis suskaičiavo, kad iki vieno mėnesio sutrumpinus išmoką po karantino biudžete reikėtų numatyti nuo 15 iki 18 mln. eurų. 

Parlamentarai nepritarė laikinojo žemės ūkio ministro Andriaus Palionio siūlytoms pataisoms, kurios numatė šias išmokas individualia žemės ūkio veikla užsiimantiems žmonėms, įskaitant ir vidutinius bei stambius ūkininkus.

Dabar savarankiškai dirbantieji gauna 257 eurų išmoką, jeigu jų veikla registruota bent tris mėnesius iki karantino, darbo užmokestis neviršija 607 eurų (minimalios mėnesio algos „popieriuje“), o juridinis asmuo negali būti bankrutuojantis ar likviduojamas.

Išmoką skiria Užimtumo tarnyba, moka „Sodra“. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.