Seimas svarstys baudas už trukdymą žurnalistams rinkti informaciją

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Seimas svarstys baudas už trukdymą žurnalistams rinkti informaciją.

Ketvirtadienį po pateikimo pritarta projektui, kad fizinių ar juridinių asmenų trukdymas žurnalistams teisėtai rinkti informaciją užtraukia baudą fiziniams asmenims ar juridinių asmenų vadovams nuo 20 iki 140 eurų.

Už tokį Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo inicijuotą projektą balsavo 76 Seimo nariai, prieš buvo septyni, susilaikė 27 parlamentarai. Toliau Administracinių nusižengimų kodekso pataisas svarstys Seimo komitetai.

„Ši problema tampa ypač aktuali šiandieninių įvykių fone, kai fiziniai asmenys viešosiose vietose žurnalistams trukdo dirbti savo darbą ir rinkti informaciją mitingų metu, dažnai žurnalistai lieka ne tik ignoruojami, bet ir apstumdomi, kartais gadinama jų darbo įranga, tačiau jokios pasekmės neegzistuoja“, – frakcijos pranešime spaudai cituojamas E. Gentvilas.

Jis pažymi, kad galiojantys teisės aktai administracinę atsakomybę už atsisakymą teikti informaciją visuomenės informavimo priemonių atstovams numato valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų vadovams, tačiau kiti asmenys neatsako už tokias veikas.

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.