Seime – galutinės diskusijos dėl 2020 metų biudžeto

Seimas antradienį pradėjo paskutinę diskusiją dėl 2020 metų biudžeto ir po pietų ketina galutinai už jį balsuoti.    

Debatus dėl kitų metų valstybės pajamų ir išlaidų plano Seimo nariai pradėjo beveik valanda atsilikdami nuo darbotvarkės. 

Pirmiausia yra svarstomi atskiri parlamentarų siūlymai kitąmet skirti papildomų lėšų įvairioms socialinėms reikmėms – nuo įvairių statybų iki naujos įrangos ligoninėms pirkimo ar stogų remontų.  

Finansų ministras Vilius Šapoka pakartojo, kad biudžetas yra „realistinis, subalansuotas, atitinkantis fiskalinę drausmę ir nukreiptas į skurdo mažinimą“. 

Biudžete numatytos lėšos iš taršių automobilių mokesčio ir kredito įstaigų pelno didesnio apmokestinimo.

Vaiko pinigai nuo sausio didės dešimčia eurų iki 60 eurų, o nuo 2021 metų – iki 70 eurų. Iki 32 proc. didės gyventojų pajamų mokesčio tarifas didžiausias pajamas (viršijančias apie 111 tūkst. eurų per metus) gaunantiems dirbantiesiems, neapmokestinamųjų pajamų dydis artimiausius dvejus metus mažės perpus mažiau nei planuota anksčiau – po 50 eurų, o ne po 100 eurų. 

Senatvės ir netekto darbingumo pensijos kitąmet augs 8,1 proc. Vidutinė senatvės pensija nuo sausio didės 30 eurų iki vidutiniškai 375 eurų, su būtinuoju stažu ji augs 32,5 euro iki 397 eurų. Pensijas dar 3,5 euro padidins prezidento inicijuotas papildomas bazinės pensijos indeksavimas, bet ši dalis bus išmokama iki kitų metų birželio 30-osios, kartu išmokant ir nuo sausio susidariusį skirtumą. 

Trimis eurais augs politikų, teisėjų, pareigūnų, tarnautojų, biudžetinių įstaigų darbuotojų bazinė alga. Bazinis pareiginio atlyginimo dydis bus 176 eurai. Padidinus bazinį dydį, politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų, biudžetinių įstaigų darbuotojų, karių darbo užmokestis ir kitos išmokos padidės 12–96,9 euro. 

Minimali mėnesinė alga „ant popieriaus“ padidės 52 eurais (nuo 555 iki 607 eurų), o „į rankas“ – 41 euru.

Nekilnojamojo turto mokestį mokės visi didesnės kaip 150 tūkst. eurų vertės būsto savininkai (dabar ši riba yra 220 tūkst. eurų). Mažiausias mokesčio tarifas nuo 0,3 proc. didinamas iki 0,5 proc., o maksimalus 3 proc. tarifas lieka galioti. 

Nuo 2020 metų kovo 65 proc. augs kaitinamojo tabako akcizas. Skaičiuojama, kad jo pakelis brangs 33 centais ir kainuos 3,75 euro.  

Nuo sausio brangs stiprus alkoholis, benzinas, dyzelinas, bet liks akcizo lengvata šildymui skirtiems gazoliams, o žemdirbių dyzelino akcizas nuo sausio didės 7,2 proc. nuo 56 iki 60 eurų už 1 tūkst. litrų. Skaičiuojama, kad litras benzino brangs apie 4 centus, o pusė litro stipraus gėrimo – apie 0,45 euro.  

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.