Seime – idėja daugiavaikiams našliams skirti valstybines pensijas

Фото из открытых источников

Seime svarstoma iniciatyva penkis ir daugiau vaikų išauginusiam tėvui skirti beveik 119 eurų siekiančią antrojo laipsnio valstybinę pensiją. Ji būtų skiriama mirus vaikų motinai, gavusiai tokią pensiją. Tam reikėtų 142 tūkst. eurų biudžeto lėšų.  

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija abejoja, ar tokia pataisa būtina, nes netrukus bus parengtas pirminis  valstybinių pensijų sistemos pertvarkos planas.   

„Dabar siūlytume nepriiminėti tokio smulkaus projekto (…) Reikėtų integruoti į būsimą (valstybinių pensijų sistemos – BNS) pertvarką“, – praėjusią savaitę teigė socialinės apsaugos ir darbo viceministras Audrius Bitinas. 

„Pirminius pasiūlymus galėtume turėti gal kokį birželį“, – pridūrė jis. 

Pasak A. Bitino, pertvarkyti valstybines pensijas reikia, nes, pavyzdžiui, išmokos skiriasi dešimtimis kartų, jos dubliuojasi. 

Viceministras žadėjo, kad valstybinių pensijų reforma Seimui bus pateikta dar šiemet arba vėliausiai kitą pavasarį.

„Tikėtina, kad galbūt rudens ar vėliausiai pavasario sesijoje. Problema yra ta, kad nesinori eiti va bank – pateikti projektus ir po to susilaukti kritikos“, – komitete sakė viceministras.   

A. Bitino teigimu, diskusijos, kuriuo keliu eiti, su socialiniais partneriais bei šių pensijų gavėjais greitai nevyksta.

Valstybinių pensijų įstatymo pataisas dėl daugiavaikių našlių pateikė Peticijų komisijos pirmininkas konservatorius Edmundas Pupinis.  

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas įsitikinęs, kad ši pensija turėtų būtų bent vienam iš tėvų „nuolat prieinama“, o Laisvės frakcijai priklausantis Vytautas Mitalas sako, kad tokios pensijos yra „sovietinis rudimentas ir reikėtų eiti iš jo, o ne gilyn į jį“.  

Galutinę išvadą Seimui dėl pataisos teiks Socialinių reikalų ir darbo komitetas.   

Antrojo laipsnio valstybinę pensiją (dviejų valstybinių pensijų bazių dydžio – 118,7 euro) dabar  gauna 8315 žmonių, iš jų 8206 daugiavaikės motinos ir 109 tėvai. Iš valstybės biudžeto tam kasmet skiriama apie 12 mln. eurų.  

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *