Seime – idėja prekybos centruose uždrausti nemokamus plastikinius maišelius

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Prekybos vietose esančių nemokamų itin lengvų plastikinių maišelių siūloma nebedalinti. Taip siekiama mažinti atliekų patekimą į aplinką.

Prekybininkai tokius maišelius turėtų apmokestinti, o už neatlygintiną tokių maišelių dalijimą grėstų baudos. 

Tokias Aplinkos apsaugos bei  Pakuočių ir pakuočių atliekų įstatymų pataisas Seime ketvirtadienį registravo mLaisvės frakcijai priklausantys Kasparas Adomaitis, Morgana Danielė, Monika Ošmianskienė, Vytautas Mitalas bei Ieva Pakarklytė, konservatoriai Kristijonas Bartoševičius ir Aistė Gedvilienė, taip pat Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Tomas Tomilinas.  

Aplinkos komitete dirbančio K. Adomaičio teigimu, nemokamų permatomų plastikinių maišelių naudojimas yra įpročio klausimas, o kitų valstybių patirtis rodo, kad nebelikus nemokamų maišelių, jų naudojimas drastiškai sumažėja.

Anot jo, pavyzdžiui, nuo 2020 metų įvedęs 5 centų už maišelį mokestį prekybos tinklas „Rimi“ Estijoje sutaupo net 6 tonas plastiko. 

Pataisomis taip pat siūloma uždrausti higienos produktus, turinčius smulkių mikroplastiko dalelių, kurios nuplaunamos į nuotekų sistemą ir teršia vandenis, taip pat įtvirtinti bioskaidžių ir kompostuojamų pakuočių ženklinimą. 

Jeigu Seimas pataisas priims, jos įsigaliotų nuo 2022 metų liepos. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.