Seimo komitetas dėl sprogimų Lenkijoje keičia darbotvarkę

Nuotrauka BNS/ Žygimantas Gedvila

Po raketų smūgio Lenkijoje Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) keičia savo darbotvarkę, nutarta atidėti planuotą Lietuvos pasirengimo Vilniuje vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui svarstymą.

„Dėl incidento Lenkijoje koreguojame darbotvarkę, norime išklausyti naujausią informaciją apie situaciją“, – BNS trečiadienį sakė komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Anot jo, pasirengimą NATO viršūnių susitikimui Vilniuje bus aptariamas kitą savaitę.

Lenkijos teritorijoje netoli sienos su Ukraina antradienį nukritus raketai žuvo du žmonės.

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda (Andžejus Duda) pareiškė, kad tai greičiausiai buvo Rusijoje pagamintos raketos smūgis. Vis dėlto, jo teigimu, nėra „neabejotinų įrodymų“, iš kur buvo paleista raketa, jis sakė laikantis tai izoliuotu incidentu.

Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos teigimu, sprogimai Lenkijoje yra naujas Rusijos karo Ukrainoje etapas, NATO į tai turi reaguoti adekvačiai.

Trečiadienį NSGK planavo svarstyti, kokius tikslus Lietuva kelia NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, kokie klausimai svarbiausi ir pan.

Viršūnių susitikimas Vilniuje vyks kitąmet liepos 11–12 dienomis.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *