Seimo komitetas prezidento siūlymo didinti NPD imsis rudenį

Фото BFL/Паулюса Пяляцкиса

Prezidento Gitano Nausėdos iniciatyvos 50 eurų iki 450 eurų didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD), taip siekiant padidinti mažiausiai uždirbančių asmenų pajamas, Seimo Biudžeto ir finansų komitetas imsis tik rudenį. 

Tokį sprendimą komitetas priėmė penktadienį. NPD didinimo svarstymo norėjo tik du komiteto nariai: „valstietis“ Valius Ąžuolas ir „darbietis“ Vytautas Gapšys. 

„Prezidentas skambino Seimo pirmininkei kalbėti apie biudžetą, žinau, kad ir daugelis jūsų (komiteto narių BNS) sulaukė prezidento atstovų skambučių dėl NPD. Mano nuomone, didesnį efektą NPD didinimas duotų kartu su minimalios mėnesi algos kėlimu, todėl siūlau šį klausimą nukelti į rudenį“, – penktadienį vykusiame posėdyje teigė komiteto vadovas Mykolas Majauskas.  

Vyriausybė siūlo Seimui nepritarti NPD didinimui. Pasak finansų ministrės Gintarės Skaistės, priėmus G. Nausėdos siūlomą įstatymo projektą į valstybės ir savivaldybių biudžetus per metus būtų negauta apie 78 mln. eurų, o dabar to nėra suplanuota biudžete. 

Vyriausybės teigimu, NPD didinimo poveikis pajamų nelygybei yra itin ribotas ir siūlomi pakeitimai pajamų nelygybę sumažintų nereikšmingai. 

Prezidento inicijuojama Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisa įsigaliotų nuo liepos, kaip siūlo prezidentas, naujas NPD būtų retrospektyviai taikomas visoms metų pajamoms. 

Gegužės pabaigoje šiai pataisai Seime pritarta po pateikimo.

G. Nausėda NPD didinimą inicijavo ir pernai bei sulaukė pritarimo Seime – NPD tuomet padidintas 50 eurų iki 400 eurų. Pakeitimai įsigaliojo praėjusių metų liepą.  

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.