Seimo komitetas siūlo vilkų sumedžiojimo limitą didinti iki 150

Seimo Kaimo reikalų komitetas siūlo aplinkos ministrui kitą sezoną didinti sumedžioti leidžiamų vilkų skaičių.

Seimo narių nuomone, per 2020–2021 metų sezoną reikėtų leisti sumedžioti 150 vilkų, o ne 120, kaip buvo šį sezoną.

Anot parlamentarų, tai reikia daryti, nes vilkų populiacija yra padidėjusi, jie vis dažniau ateina ieškoti maisto arti žmonių, daugėja jų papjaunamų naminių gyvulių.

„Šiandien sakoma, kad yra apie 490 vilkų. Tačiau duomenys pateikti tik iš pusės Lietuvos, nėra galimybės apskaitai, nes nėra sniego. Tad šiandien galime sakyti, kad vilkų populiacija yra arti tūkstančio. Tada ji būtų gana per didelė mūsų plotui“, – per komiteto posėdį sakė jo pirmininkas „valstietis“ Andriejus Stančikas.

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, praėjusiais metais vilkai papjovė 1802 ūkinius gyvūnus.

„Sulaukta daug pastebėjimų, kai vilkai jau pasirodo ne vienkiemiuose, bet gyvenvietėse, miestų prieigose“, – teigė A. Stančikas.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad šį sezoną nustatytas vilkų limitas – 120 – buvo gana greitai pasiektas, anksčiau nei baigėsi nustatytas medžioklės terminas.

Vilkų medžioklė šiemet sustabdyta sausio 16 dieną, nors ji leidžiama nuo spalio 15 dienos iki balandžio 1 dienos.

Posėdyje dalyvavusio Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biomokslų instituto Zoologijos katedros docento, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos nario Egidijaus Bukelskio teigimu, vilkų gausėjimą Lietuvoje lemia elninių gyvūnų gausėjimas, vilkų migracija iš Baltarusijos ir kitų teritorijų.

„Žinome rajonuose konkrečius skaičius, kiek buvo vilkų prieš penketą metų, prieš dešimt metų ir kiek jų dabar yra. Jis kasmet didėja. Aš šiais metais patyriau šoką, kada vienas klubas šalia Baltarusijos neturėjo nė vieno vilko daugiau kaip 20 metų, šiemet gyvena aštuoni vilkai“, – teigė jis.

A. Stančiko teigimu, turėtų būti reguliuojama ne tik vilkų, bet ir elninių gyvūnų, kaip lengvo vilkų mitybos šaltinio, gausa. Jis paragino Medžiotojų ir žvejų draugiją, Lietuvos ūkininkų sąjungą aktyviau registruoti net ir pavienius atvejus apie vilkų pasirodymus, jų padarytą žalą ūkininkams.

Gamtos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas“ atstovas Andrius Laurinavičius savo ruožtu tvirtino, kad šiuo metu vilkų populiacija nėra per didelė, anot jo, tai rodo didėjanti kanopinių gyvūnų populiacija.

Jis sakė, kad ūkininkams reikia suteikti pagalbą, jog jie prisitaikytų gyventi šalia vilkų.

„Baltijos vilko“ duomenimis, šį sezoną nustatytas 120 vilkų limitas sudarė maždaug 40 proc. vilkų populiacijos.

Asociacijos teigimu, abejonių dėl didesnių medžioklės limitų kelia atlikti genetiniai sumedžiotų vilkų tyrimai. Jie parodė, kad praeityje Lietuvos vilkai medžioti pernelyg intensyviai ir populiacijos genetinė įvairovė buvo smarkiai sumenkusi.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *