Seimo konservatoriai siūlo Ž. Pavilioniui palikti Užsienio reikalų komiteto vadovo postą

Фото BNS/ Žygimantas Gedvila

Seimo konservatoriai siūlo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkui Žygimantui Pavilioniui trauktis iš šio posto, sako Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos vadovė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Mes frakcijoje kreipėmės į kolegą Žygimantą prašydami jo paties priimti atitinkamą sprendimą įvertinus visas aplinkybes. Tai buvo toks vienbalsis pasiūlymas ir sprendimas“, – žurnalistams Seime antradienį sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Anot jos, frakcija tikisi, kad Ž. Pavilionis sprendimą priims „kelių dienų bėgyje“.

„Kaip jau minėjau, žmonės turi ir stiprių savybių, ir savybių, kurios trukdo. Konstruktyviam darbui tarpinstitucine prasme tam tikri dalykai kelia iššūkių. Siekiant, kad būtų kuo normalesnė atmosfera, frakcija ir pasiūlė tokį sprendimą“, – pridūrė frakcijos seniūnė.

Anot jos, frakcijos sprendimą lėmė „epizodų seka“.

„Visi puikiai esate sekę, nušvietę viešojoje erdvėje ir aštrią retoriką, ir kartais galbūt keistus pasirinkimus komentuoti vienus ar kitus dalykus, ar tarptautinėje erdvėje pasirinkti vieną ar kitą komentavimo, ar kalbėjimo būdą. Visa tai susidėjo ir nusprendė frakcija, kad būtų sveikiau turbūt, jeigu žmogus priimtų tam tikrą sprendimą ir nuspręstų nevadovauti komitetui“, – tvirtino R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Jos teigimu, Ž. Pavilionio vieši komentarai skyrėsi nuo Vyriausybės pozicijos, ypač dėl baltarusiškų trąšų tranzito.

„Gerbiamo Žygimanto komentarai viešumoje rodė, kad jis renkasi kitokį problemų sprendimo būdą, kuris nevisiškai atitiko tos krypties, kuri buvo matoma Vyriausybėje, kuri ėmėsi problemą spręsti. Matyt, prasilenkia čia pasirinkti būdai“, – Seime kalbėjo konservatorių seniūnė.

Ji teigė, kad nekalbėta, kas galėtų vietoj Ž. Pavilionio vadovauti Užsienio reikalų komitetui.

Premjerė Ingrida Šimonytė pirmadienį interviu LRT pareiškė, kad kurie bendražygiai jai žeria nepagrįstus kaltinimus ir turėtų atsakyti už savo žodžius.

„Ko turbūt iki šiol nėra buvę yra tai, kad žmonės, kuriuos laikai bendražygiais, praktiškai tave apkaltintų darbu Lukašenkos režimui. Man atrodo, kad atsakomybė už tavo žodžius taikoma visiems. Man yra taikoma, bet taip pat ir kitiems“, – sakė I. Šimonytė. 

Ž. Pavilionis pastaruoju metu aštriai pasisakė dėl nevykdomų JAV sankcijų Baltarusijos trąšų gamintojui „Belaruskalij“. Jis teigė, kad trąšų tranzitas privalėjo sustoti pirmą sankcijų dieną – gruodžio 8 dieną, tuo metu Vyriausybė tvirtina, kad to padaryti buvo neįmanoma.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *