Seimo pirmininkė: kitą savaitę nuo COVID-19 turėtų būti pasiskiepijęs 91 parlamentaras

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Šiuo metu nuo koronaviruso (COVID-19) yra pasiskiepiję 54 Seimo nariai, o kitos savaitės pradžioje pasiskiepijusių turėtų būti 91, ketvirtadienį pranešė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Parlamento vadovės vertinimu, toks pasiskiepijusių parlamentarų skaičius leis Seimui „pakankamai saugiai dirbti“ gyvai. Seime yra 141 parlamentaras.

„Iki šios dienos buvo paskiepyti 54 Seimo nariai, du pagal amžių, visi kiti per šią savaitę, iki savaitės pabaigos turėtumėm turėti 77 paskiepytus Seimo narius. Kitai savaitei yra užsiregistravę 14 Seimo narių, kurie dėl vienos ar kitos priežasties, ar tai dėl kitokio gauto skiepo prieš tai, negalėjo skiepytis šią savaitę. Taigi, kitos savaitės pradžioje turėtume 91 paskiepytą Seimo narį“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Ji pažymėjo, kad dar keletas Seimo narių yra neseniai persirgę koronavirusu, todėl turi imunitetą, o atsisako skiepytis nedidelė dalis parlamentarų.

„Yra Seimo narių, kurie iš principo nusiteikę prieš skiepus ir kalba sąmokslo teorijomis Seimo salėje, natūralu, kad jų ir surištų skiepytis nenuvesi. Tokių yra, bet jų tikrai yra mažuma“, – pažymėjo parlamento vadovė.

Aštriausiai Seime prieš vakcinaciją pasisako buvęs Sveikuolių sąjungos prezidentas „valstietis“ Dainius Kepenis.

Seime svarstant su koronaviruso valdymu susijusias pataisas jis ne kartą yra pasisakęs prieš skiepus.

„Aš ne­ža­du (skiepytis) nei „Pfi­ze­r“, nei ki­to­mis vak­ci­no­mis. Ne­no­riu jų da­bar re­kla­muo­ti, ką da­ro ko­le­gos iš ši­to šo­no, vie­ną vak­ci­ną re­kla­muo­ja iš­ti­sai, aš jų ne­rek­la­muo­siu, aš tu­riu ki­tą skie­pą, ku­riuo skie­pi­juo­si kas­dien, tai yra svei­kas gy­ve­ni­mas, tai yra na­tū­ra­lus imu­ni­te­tas, apie ku­rį vi­są sa­vo blai­vų gy­ve­ni­mą kal­bė­jo mū­sų tau­tos ge­ni­jus Vy­dū­nas“, – šią savaitę per Seimo posėdį sakė D. Kepenis.

„Va­kar įvy­ko dar vie­na mū­sų gar­baus V. Sto­ros­tos-Vy­dū­no iš­da­vys­tė. Mū­sų pir­mie­ji as­me­nys pa­si­ty­čio­jo iš na­tūralaus imuniteto ir pa­ro­dė tau­tai, kad vie­nin­te­lis bū­das yra „AstraZeneca“. Pa­rek­la­ma­vo „AstraZeneca“ ir pa­ro­dė, kad Vy­dū­nas jiems yra nie­kas“, – kalbėjo D. Kepenis.

Tam, kad paskatintų skiepijimąsi kontroversiškų vertinimų visuomenėje sulaukusia „AstraZeneca“ vakcina, šią savaitę Lietuvoje ja pasiskiepijo prezidentas Gitanas Nausėda, premjerė Ingrida Šimonytė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. 

Taip pat ja skiepijasi ir Vyriausybės bei Seimo nariai. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *