Seimo „valstiečius“ paliko 10 parlamentarų, su S. Skverneliu buria naują frakciją

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Dešimt parlamentarų paliko Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakciją, tarp jų – ekspremjeras Saulius Skvernelis.

Parlamentarai kartu su keliais politikais iš Seimo narių Mišrios grupės buria naują Demokratų frakciją „Vardan Lietuvos“.

„Naujoji frakcija yra kuriama, ji bus registruota iš karto su rudens sesija, ji vadinsis Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“, – per spaudos konferenciją Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje antradienį pranešė buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

L. Kukuraitis perskaitė naujosios frakcijos sudėtį: Rima Baškienė, Vytautas Bakas, Domas Griškevičius, Rūta Miliūtė, Laima Mogenienė, Laima Nagienė, Lukas Savickas, Saulius Skvernelis, Algirdas Stončaitis, Zenonas Strekus, Tomas Tomilinas, Algirdas Butkevičius bei jis pats.

Pasak L. Kukuraičio, frakcija priklausys „konstruktyviai opozicijai“.

„Kas šiandien vyksta Lietuvoje, matome pakankamai supriešintą, suskaldytą valstybę, tokia situacija naudinga, deja, nemažai daliai politikų, nes per konfliktą, supriešinimą renkamasi politiniai dividendai. Tiek aš, tiek mano kolegos po ilgų svarstymų nusprendėme, kad nesinori dalyvauti tokioje skaldymo ir konfliktų skatinimo politikoje, nuo to kenčia ne kas kita kaip Lietuvos valstybė ir jos žmonės“, – sakė ekspremjeras S. Skvernelis.

„Ši nauja frakcija nėra kažkoks atskilimas ar dirbtinis politinis darinys, tai tiesiog susijungimas su partneriais ir bendraminčiais. Būsime, kaip Linas (Kukuraitis) minėjo, konstruktyvi opozicija dabartinei Vyriausybei“, – pažymėjo S. Skvernelis.

Klausiamas, ar naują frakciją subūrę politikai prieš rinkimus  kurs naują politinę jėgą, S. Skvernelis teigė, kad šis klausimas dar per ankstyvas.

Jis taip pat teigė, kad frakcijos seniūnas bus renkamas rudens sesijos išvakarėse, ir jis rotuosis kas sesiją.

„Kas bus toliau (baigiantis kadencijai), šiandien gerokai anksti kalbėti, aš tikiuosi, kad mes dirbsime kaip vieninga, darni komanda“, – atsakė S. Skvernelis.

Ilgametė LVŽS narė, daugelį metų renkama parlamentarė R. Baškienė taip pat pranešė paliekanti „valstiečių“ partiją.

„Tapdama naujosios frakcijos nare aš išstosiu iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos“, – sakė R. Baškienė.

Ji taip pat informavo, kad partiją turėtų palikti ir Z. Streikus ir L. Mogenienė.

„Su savo kolegomis nusprendėme eiti tokiu keliu, kur galime dirbti konstruktyvaus bendravimo kultūroje, vertiname ne priklausomumą partijai, ne lojalumą, o valstybiškai sprendžiamus klausimus“, – kalbėjo Seimo narė.

Su buvusiu premjeru S. Skverneliu „valstiečius“ paliko 10 Seimo narių, 

Buvęs premjeras rugpjūčio mėnesį po riaušių prie Seimo prakalbo apie abejones dėl ateities „valstiečių“ frakcijoje dėl atsiradusios „bekompromisės skirties“ tarp kai kurių jos narių.

Jis teigė, kad LVŽS būnant valdžioje frakcijoje pavyko „tikrai laikytis orios, solidžios politinės jėgos, turinčios atsakomybę už valdžią“ (krypties), tuo metu jis nebegalintis atsakyti, kas atsitiko, partijai tapus opozicine. 

„Valstiečių“ frakciją vasarą po riaušių prie Seimo pranešė paliekantis ir buvęs S. Skvernelio patarėjas Lukas Savickas, apie abejones dėl ateities frakcijoje prabilo kiti jos nariai.

2016 metais nepartinis S. Skvernelis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga dalyvavo Seimo rinkimuose, partijai juos laimėjus iki 2020 metų gruodžio ėjo premjero pareigas. Pernai į parlamentą taip pat kandidatavo su LVŽS.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.