Šeši iš dešimties lietuvių pritartų visuotiniam šaukimui – LRT/Baltijos tyrimai

Nuotrauka kam.lt

Šeši iš dešimties lietuvių palaikytų visuotinį šaukimą į kariuomenę, rodo ketvirtadienį paskelbta LRT užsakymu visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atlikta apklausa.

Už visuotinį šaukimą į kariuomenę pasisakė 58 proc. respondentų. 49 proc. apklaustų gyventojų pritartų, kad visuotinis šaukimas galiotų tik vaikinams, 9 proc. pritartų visuotiniam šaukimui ir merginoms, ir vaikinams.

34 proc. šalies gyventojų nepritaria visuotinio šaukimo įteisinimui Lietuvoje, o 8 proc. respondentų šiuo klausimu nuomonės neturėjo.

Apklausa atlikta gegužės 16–28 dienomis. Per tyrimą apklaustas 1021 Lietuvos gyventojas (18 metų ir vyresnis). Rezultatų paklaida neviršija 3,1 procentinio punkto. Apklausos metodas – asmeninis interviu.

Apie visuotinį šaukimą diskutuota rengiant parlamentinių partijų susitarimą dėl gynybos. Jame visuotinis šaukimas nenumatytas partijoms dėl jo nesutarus.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *