Šią savaitę pradėtas pedagogų testavimas greitaisiais ir PGR testais, pranešė SAM

Photo by dronepicr on Foter.com / CC BY

Šią savaitę pradėtas prevencinis pedagogų testavimas greitaisiais serologiniais ir PGR koronaviruso testais, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Testavimas pradėtas nuo turinčių tiesioginį nuolatinį ar laikiną kontaktą su mokiniais ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas įgyvendinančių pedagogų. Taip pat testuojami dirbantys specialiosiose bei profesinėse mokyklose.

Testavimo greitaisiais serologiniais antikūnų testais tikslas yra išsiaiškinti, ar asmuo yra persirgęs COVID-19, t. y. ar kraujyje randama koronaviruso antikūnų, atsirandančių persirgus šia liga. PGR tyrimų tikslas – nustatyti šiuo metu COVID-19 sergantįjį asmenį.

Ministerija atkreipia dėmesį, kad testuotis kviečiami tik turintieji tiesioginį kontaktą, o pradinių klasių mokytojai reguliariai testuotis bus kviečiami prieš sugrįžtant į mokyklas.

Greitieji serologiniai testai gali būti atliekami savivaldybės asmens sveikatos priežiūros įstaigose arba mobiliuose punktuose, PGR tyrimai – tik mobiliuose punktuose.

Kiekvienas, norintis atlikti serologinį antikūnų testą arba PGR tyrimą mobiliuose punktuose gali registruotis adresu www.1808.lt, savarankiškai užpildydamas elektroninę formą tyrimui dėl COVID-19. Registruojantis reikia žinoti švietimo įstaigos ar kito švietimo teikėjo, kuriame asmuo dirba, įmonės kodą bei turėti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis.

Ministerija primena, kad testuotis serologiniais antikūnų testais ar darytis PGR tyrimo nereikia tiems, kurie sirgo COVID-19 liga per pastarąsias 90 dienų ar turi teigiamą serologinio antikūnų tyrimo atsakymą, gautą per pastarąsias 60 dienų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.