Lietuva – tarp ES šalių, kur pernai labiausiai sutrumpėjo gyvenimo trukmė

Nuotrauka BFL/ Greta Skaraitienė

Lietuva yra tarp Europos Sąjungos šalių, kuriose pernai, lyginant su metais anksčiau, labiausiai sutrumpėjo gyvenimo trukmė.

Trečiadienį paskelbti Eurostato duomenys rodo, kad labiausiai gyvenimo trukmė pernai, lyginant su 2019 metais, sutrumpėjo Ispanijoje ir Bulgarijoje – atitinkamai 1,6 ir 1,5 metų.

Toliau rikiuojasi Lietuva, Lenkija ir Rumunija, kur gyvenimo trukmė sumenko 1,4 metų. Lietuvoje šis rodiklis 2019 metais siekė 76,5 metus, o pernai – 75,1.

Kaimyninė Latvija pokyčių nepatyrė, Estijoje gyvenimo trukmė sumažėjo 0,4 metų.

Gyvenimo trukmės rodiklis apibrėžia tai, kiek ilgai gyventų naujagimis, jeigu esama mirtingumo situacija nesikeistų likusį jo gyvenimą.

Europos Sąjungoje 2019 metų vidurkis siekė 81,3 metus, pernai metų vidurkis kol kas neskelbiamas, nes duomenų už praėjusius metus nėra pateikusi Airija.

Daugumoje Europos Sąjungos šalių gyventojų tikėtina gyvenimo trukmė praeitais metais sumažėjo, Bendrijai grumiantis su koronaviruso pandemijos padariniais, trečiadienį pranešė bloko statistikos agentūra.

Eurostato duomenimis, „po COVID-19 pandemijos pradžios praeitais metais gimusiųjų tikėtina gyvenimo trukmė sumažėjo didžiojoje daugumoje ES valstybių narių“. Agentūra pridūrė, kad šiuo atžvilgiu labiausiai padėtis pablogėjo Ispanijoje, kur, palyginus su 2019 metais, tikėtina gyvenimo trumkmė sumažėjo 1,6 metų.

Antrą vietą užėmė Bulgarija (1,5 metų), o Lietuvoje, Lenkijoje ir Rumunijoje tikėtina gyvenimo trukmė sutrumpėjo 1,4 metų. Nustatyta, kad Danija ir Suomija yra vienintelės Bendrijos šalys, kur gyvenimo trukmė pailgėjo – 0,1 metų.

ES narė Airija nėra duomenų apie padėtį šalyje nėra pateikusi.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.