Šiauliai svarsto 5–12 klasių mokiniams laikinai įvesti nuotolinį ugdymą

Фото Азертаж

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą mieste, Šiauliuose svarstoma 5–12 klasių mokiniams laikinai įvesti nuotolinį ugdymą, apriboti neformalųjį švietimą, BNS informavo savivaldybė.

„Yra svarstomos galimybės 5–12 klasių moksleiviams taikyti nuotolinį ugdymą dvi savaites, taip pat svarstoma, ar reikėtų konkrečių priemonių imtis dėl neformalaus ugdymo tam tikrų apribojimų“, – BNS antradienį sakė Šiaulių vicemeras Domas Griškevičius.

Anot jo, šie klausimai bus aptarti trečiadienį vyksiančiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje.

D. Griškevičius taip pat teigė, kad savivaldybė jau kurį laiką riboja leidimų išdavimą kai kuriems renginiams.

„Kas liečia viešus renginius, kažkokio sprendimo, kad juos ribotume mieste, kol kas nėra, tačiau, kas liečia savivaldybę – kai yra kreipiamasi dėl renginių, pavyzdžiui, buvo prašymas išduoti leidimą mugei, tai, žinodami, kad yra svarstoma visoje šalyje ribojimus įvesti nuo spalio pradžios, mes neišduodam leidimų tokiems renginiams“, – komentavo mero pavaduotojas.

Jis pridūrė, kad situacija šiuo metu stebima ir kontroliuojama, o jei ji keistųsi, būti priimami atitinkami sprendimai.

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį po Vyriausybės COVID-19 valdymo komiteto posėdžio pranešė, kad, reaguojant į pastaruoju metu išaugusį koronaviruso plitimą šalyje, nuo spalio 1 dienos ketinama nebeleisti rengti masinių renginių, tokių kaip miestų ar derliaus šventės.

D. Griškevičiaus teigimu, Šiauliuose daugiausia atvejų yra susiję su dviem mieste veikiančiomis siuvimo įmonėmis.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, koronavirusas iš viso patvirtintas 31 įmonės „Interscalit“ darbuotojui ir 19 su jais susijusių asmenų. Šalia veikiančioje įmonėje „Comco“ COVID-19 liga nustatyta aštuoniems darbuotojams ir vienam susijusiam asmeniui.

Per praėjusią parą Šiauliuose užsikrėtimas patvirtintas dviem Greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties darbuotojams, Respublikinės Šiaulių ligoninės darbuotojui ir vienam pacientui, taip pat pramoninių prekių parduotuvės „Senukai“ sandėlio darbuotojui.

Kaip BNS sakė NVSC atstovė Justina Petravičienė, pirmojo GMP stoties darbuotojo užsikrėtimo aplinkybės kol kas nėra aiškios.

„Antrasis darbuotojas užsikrėtė po kontakto su sergančiu kolega. Po kontakto su šiais GMP darbuotojais taip pat užsikrėtė ir Respublikinės Šiaulių ligoninės medikas. Paciento užsikrėtimas šioje gydymo įstaigoje nėra siejamas su anksčiau paminėtais atvejais – jo užsikrėtimo aplinkybės kol kas nežinomos“, – teigė ji.

„Įmonės „Senukai“ darbuotojas užsikrėtė po kontakto su sergančiu kolega“, – pridūrė NVSC atstovė.

Pasak D. Griškevičiaus, šiuo metu prevencijos priemonių imasi pačios įstaigos.

„Pačios įstaigos taiko papildomas priemones – tai ir skyrių atskyrimai, darbuotojų tyrimai dėl koronaviruso atliekami. (…) Situacija paaiškės artimiausiomis dienomis, ar židiniai išsiplėtojo“, – sakė mero pavaduotojas.

Iš viso visuomenės sveikatos specialistai nuo rugsėjo pradžios Šiauliuose nustatė 118 koronaviruso atvejų.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 3859 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1529 asmenys, 2225 – pasveiko.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.