Šiaulių ligoninės vadovas: 17-asis mirties nuo koronaviruso atvejis – „įdomus ir keistas“

Nuotrauka BFL

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika sako, kad patvirtintas septynioliktasis mirties nuo koronaviruso yra „įdomus ir keistas“.

„Labai įdomus ir keistas atvejis, kadangi mažas miestelis, namie buvimas, o iš kur virusas – tiesiog neaišku. Labai svarbus epidemiologinės situacijos surinkimas, kontaktų surinkimas“, – spaudos konferencijoje žurnalistams sakė R. Mažeika.

Anot jo, koronavirusas pacientui nustatytas jau po mirties, jis priklausė rizikos grupei – buvo vyresnis nei 60 metų amžiaus.

„Vakar per pietus į Šiaulių ligoninę buvo atvežtas iš Gruzdžių, nedidelio miestelio. Mes turime labai nedaug informacijos apie jo anamnezę. Pasakojo sūnus, kad pacientas apie 30 metų nesilankė pas medikus, nes bijojo, taip pat labai mažai vaikščiojo“, – sakė ligoninės vadovas.

„Sūnus atveždavo maisto jam į namus. Vakar dieną nebeatsiliepė į skambučius. Sūnus nuvažiavo į namus, rado sujauktus namus, bendrauti buvo sunku su pacientu, į klausimus atsakinėjo neadekvačiai, todėl buvo iškviesta greitoji ir buvo atvežtas į Šiaulių ligoninę“, – pasakojo jis.

Kaip teigia R. Mažeika, pacientui buvo atlikta krūtinės ląstos rentgenograma – rastas plaučių uždegimas, taip pat atlikta kardiograma, kuri parodė prieširdžių virpėjimą, širdies nepakankamumo požymius.

„Buvo atliktas kompiuterinės tomografijos tyrimas ir grįžus po tyrimo įvyko staigi klinikinė mirtis“, – teigė ligoninės vadovas.

„Kadangi buvo įtariamas COVID-19, nors pacientas vienas gyveno ir tokiame nedideliame miestelyje, vis tiek buvo imamas tepinėlis, ryte paaiškėjo, kad jis – teigiamas. Tokiu atveju fiksuojama, kad tai yra koronaviruso mirtis“, – pridūrė jis.

Mirusiojo sūnus, pasak R. Mažeikos, bus tiriamas dėl koronaviruso.

„Kad sūnus kontaktą turėjo, tai akivaizdu. (…) Sūnus, be abejo bus tiriamas“, – sakė jis.

Ligoninės vadovas sako, kad „visos medikų komandos naudojo apsaugos priemones pagal apsaugos lygius.

„Jokių problemų mes dėl to neturėsime. (…) Jie yra pasiruošę tokiems susitikimams su sergančiaisiais“, – teigė R. Mažeika.

Kritinės būklės buvusio paciento sveikata gerėja

Šiuo metu Respublikinėje Šiaulių ligoninėje gydomi septyni koronavirusu sergantys pacientai. Keturi iš jų – Infekcinių ligų skyriuje, trys – reanimacijoje.

Vieną pacientą iš reanimacijos planuojama perkelti į Infekcinių ligų skyrių, kitam, buvusiam sunkiausios būklės, ketinama nebetaikyti dirbtinės plaučių ventiliacijos – jo būklė gerėja.

„Turėjome reanimacijoje labai sunkų pacientą. Šiandien pacientas, kuris buvo kritinės būkles, jį šiandien planuojam ekstubuoti – nebetaikyti dirbtinės plaučių ventiliacijos. Yra sąmoningas, bendrauja, kalba, kvėpuos pats“, – pasakojo R. Mažeika.

Du žmones iš Infekcinių ligų skyriaus planuojama išleisti gydytis į namus.

Šalyje paskelbus karantiną žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Penktadienio ryto duomenimis, Lietuvoje patvirtinti 999 ligos atvejai. Per ketvirtadienį patvirtinti 44 nauji ligos atvejai, ištirti 3242 ėminiai.

Iki šiol iš viso ištirtas 36 051 ėminys dėl įtariamo koronaviruso.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.