Sienos apsaugai bus skirtos papildomos kariuomenės pajėgos – A. Bilotaitė

Фото vrm.lrv.lt

Sienos su Baltarusija apsaugai bus skirtos papildomos kariuomenės pajėgos, po Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdžio pranešė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. 

„Šiuo metu mūsų pasienyje sutelktas maksimalus VSAT pareigūnų kiekis, taip pat yra įtrauktos visos kitos vidaus sistemos pareigūnų pajėgos, ir šiandien mes konkrečiai apsitarėme dėl papildomų kariuomenės pajėgų“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė ministrė.

Konkretaus kariuomenės pajėgų skaičiaus vadovai nenurodė.

Praėjusios savaitės pabaigoje skelbta, kad sienos apsaugai planuojama skirti 260 karių. 

„Jau nuo šeštadienio kariai yra pastiprinę sienos apsaugą, bet mes esame sutarę, kad mūsų sienos apsauga bus pastiprinta dar didesnėmis krašto apsaugos pajėgomis, nenorėčiau detalizuoti skaičių, nes tie skaičiai labai jautrūs“, – teigė A. Bilotaitė.

Anot jos, pagrindinė žinia yra ta, kad „mes rimtai žiūrime į šitas grėsmes ir sienos apsaugai skiriamos maksimalios pajėgos, tiek iš vidaus reikalų sistemos, tiek iš krašto apsaugos sistemos“.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas tvirtino, kad įstatymai numato galimybę ekstremalios situacijos metu pasitelkti kariuomenės pajėgas.

„Kariuomenė gali būti pasitelkta teikiant pagalbą valstybės ir savivaldybių institucijoms ekstremalių situacijų atvejais, kai įvykio mastas sparčiai didėja. Tai yra dabar tokia situacija“, – sakė A. Anušauskas.

„Parama iki šiol buvo teikiama logistinė – palapinių miestelis, palapinės-angarai, „Concertina“ tvoros įrengimas, krašto apsaugos savanoriai aštuoniose pasienio užkardose ir kita pagalba, tačiau atsižvelgiant į poreikį Lietuvos kariuomenė pasirengusi suteikti ženkliai didesnę paramą, tas ir bus padaryta, per artimiausias savaites ta parama bus nuolat didinama“, – pažymėjo krašto apsaugos ministras.

Jis irgi teigė, jog pasitelkiamos kariuomenės apimtys nebus nurodomos, tik tiek, kad „parama bus išnaudojama efektyviai“.

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį sušaukė Valstybės gynimo tarybos posėdį aptarti strategines migrantų krizės valdymo gaires.

Iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija Lietuvos pareigūnai sulaikė 1676 migrantus – 20 kartų daugiau nei pernai. Daugelis jų yra iš Artimųjų Rytų ir Afrikos šalių.

Nuotrauka vrm.lt

Minskas tvirtina migrantų Baltarusijos teritorijoje nebestabdantis dėl jai įvestų Europos Sąjungos sankcijų.

Dėl smarkiai išaugusio migrantų srauto Vyriausybė valstybės mastu yra paskelbusi ekstremaliąją situaciją. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *